Diflucan

loveparis5

Poštovani,
Borim se s candidom, pa mi je ginekologinja ovaj pit prepisala diflucan tablete 3 mjeseca uz vaginalete i lactogyn kapsule.
Pijem rosanne kontracepcijske tablete pa me zanima da li ce diflucan umanjiti njihovo djelovanje i da li dok pijem diflucan mogu konzumirati alkohol ( ponekad vikendom, inace bas ne pijem pogotovo ne u velikim količinama)?
Zahvaljujem na odgovoru,
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće umanjiti učinak pilula, no alkohol ne uzimajte jer se može javiti difulfiramska reakcija tijekom konzumiranja istog.