Dojenje i Dalacin vaginalna krema

Kalu

Molim vas da mi odgovorite da li smijem koristiti kremu Dalacin ako dojim. Utvrđena mi je bakterija gardnerella v., medazol će popiti suprug, ja zbog dojenja ne. U uputstvu piše da se treba postupiti s oprezom kod dojilja. Beba ima 16 mjeseci. Moj liječnik je rekao da mogu koristiti kremu, ali želim čuti još jedno mišljenje.
Hvala

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Ne mislim da će korištenje vaginalne kreme imati nepoželjan učinak na vaše dijete.