Dojke

sb34

Postovanje,
buduci da nisam nikad, nedavno sam pocela sa samopregledom dojki. Na dodir je sve ok, no na desnoj dojci, na aureoli, gledajuci bas izbliza, imaju 2 smeđe sitne tockice, povrsinske, kao sitni madezi (imam ih dosta po tijelu). Ako su madezi, da li je normalno da su tu? Isto tako da li je normalno da su obje aureole svjetlije i nisu savrseno kruznog oblika? Pijem Qlairu i Primolut nor u 2.dijelu ciklusa 2*1 (ako ima veze). Estetski mi to nista ne smeta, samo ne znam, pa pitam. Mozda je to sasvim ok, no iskreno, iz neznanja, se bojim i najgoreg. Posavjetovat cu se sa svojom dr, no idem tek za 2 mj. Molim vase misljenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim prema opisanom nikakav problem kod vas. Javite se na našim stranicama na forum o dojci.

sb34

Hvala puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

xxxNinaxxx

Poštovanje,
možete li mi reći što bi bio uzrok pojave crvenila na na areoli dojke, baš na mjestu sitne žlijezde (montgomeryjeve, samo na jednoj). Uzv dojke obavila prije 3 tjedna i osim proširenih mlijecnih kanala, sve je ok. Ja sam stavila djecji puder. Predlazete li vi nesto drugo, te sto bi to bilo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se na forum o dojci. Moglo bi se raditi o upali, iritaciji, alergiji ili gljivičnoj infekciji.