Druga menstruacija u mjesec dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možete se liječiti preko neta.
Savjetujem da u ponedjeljak posjetite ginekologa, jer ne kanim više teoretizirati.

bobsy

trenutno nisam u mogućnosti posjetiti ginekologa. Jel se radi možda sada o periovulacijskom krvarenju, s obzirom da ono nastupa 1-2 dana prije ovulacije, a to je otprilike sada?
i oprostite na smetnji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Pozdrav.

manči198

Poštovani,pisala sam Vam prije 2 dana.hvala Vam na odgovoru.napravila sam test i na nasu veliku radost test je pozitivan.ali brine me i dalje ta "menstruacija" i jaki bolovi u trbuhu koji mi traju od 1.5.pojavila mi se u vrijeme kada su mi znali biti plodni dani.sutra se svakako planiram javit svom ginekologu,ali vec se brinem.imam li razloga za toliku paniku i koji je razlog tom krvarenju?mozda na hitnu da odem ili ipak mogu pričekati do sutra?puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odlično da je test pozitivan. Krvarenje može biti implantacijsko. Sugeriram gestagene preparate za održavanje trudnoće/Duphaston, Utrogestan i slično/ te folnu kiselinu. Sretno.

tdani

Poštovani,
imam 24 godine i PCOS. Ne koristim kontracepcijske pilule. Menstruaciju sam dobila 2.8., a danas sam ponovno dobila menstruaciju. Tamno smeđe je boje. Ne boli me niti jedan jajnik i nemam osjećaj nadutosti u donjem djelu. Je li to zaista menstruacija ili je moguće da je puknuće ciste? Prilikom posljednje menstruacije sam radila 5. dan hormone štitnjače i TSH mi je bio 4,9, (gornja granica je 4,2).
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije menstruacije. Radi se o neurednom krvarenju uzrokovanim pcosom . Savjetuje terapiju.
Pročitajte na našim stranicama više o PCOS-u.