Duphaston

belka

Poštovani, zanima me koja je razlika u učincima ako se Duphaston uzima 2x1 16-25 dana ciklusa, 1x1 11-25 dana ciklusa i 1x1 14-25 dana ciklusa. Koji od tih načina uzimanja je učinkovitiji u borbi protiv PCOS-a, neredovith ciklusa i povišenih androgena, a u korist zatrudnjivanja i očuvanja trudnoće? Unaprijed zahvaljujem na Vašem stručnom odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana savjetujem zbog navedenog isključivo 2x1 od 16. do 25. dana ciklusa.
Ostali načini nisu primjereni s obzirom na vaše dijagnoze.

lisa111

poštovani,

dobila sam duphaston za piti od 19-25 dana ciklusa po dvije tablete dnevno radi neredovitih menstruacija. pila sam ga dosad jedan mjesec, i dobila sam 30og dana tek iscjedak s malo sukrvice koji je traja tri dana. Evo i sada (računajući od prvog dana iscjetka) 14 dana nakon tog iscjetka sam počela obilno krvariti uz bolove prilikom jakog napora i nervoze(manja automobilska nesreća)... sada...za 6 dana bi trebala opet početi piti duphaston... da ga počnem piti bez obzira na ovo krvarenje? i makar ću i onda krvariti?

nadam se da ste me razumjeli,

lp i hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da 30. tog dana nije bila menstruacija. Sukrvica nije menstruaxija.
Ovo što sad imate mi se čini menstruacijom. Svakako bih da prije pijenja terapije napravite prvo uzv pregled.

lorka1809

Postovani!! Prosli mjesec sam pocela pit duphaston tablete radi neredovite menstruacije.. Dobila sam menstruaciju 2 dana ranije..bila je smeda i obilna trajala je 8 dana bas ko i sta inace imam samo me eto ta boja malo zabrinjava..jeli to bila menstruacija ili postoji mogucnost za trudnocom iako obavezno koristimo kondome?.dali ako prekinem sa duphaston moze nastat kakav poremecaj u ciklusu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o menstruaciji. Ako prekinete uzimanje ciklus će vjerovatno postati neredovit.

sb34

Poštovani, zbog vodene ciste na jajniku 3,3 cm koju imam već neko vrijeme, dr mi je dao Duphaston, 14.-24. dc. Inace su mi menstruacije uredne i traju 3 dana. Sad mi je odmah po prestanku uzimanja, tj 24. dc poceo oskudni svijetlo smeđi iscjedak koji traje 2 dana. Budući da mi se to prije nije događalo, pretpostavljam da je od Duphastona. Zanima me, iz Vaseg iskustva, nakon koliko dana treba nastupiti menstruacija? Imam 36 god.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon uzimanja Duphastona do krvarenja u pravilu dolazi nakon 2 do 3 dana. No, može i nakon 7 dana.