Policistični jajnici i polip

analora123

Poštovani,

na ultrazvučnom pregledu su mi ustanovljeni policistični jajnici (desni jajnik dim 33.1 x 13 mm, policističan/ lijevi jajnik dim 301x20 mm, policističan)
te polip (u kavumu endometrijski polip dim 25.4 x 9.8. mm). Molim Vas savjet; postoji li kakav biljni pripravak da bi to mogao riješit kako bi se izbjegla histeroskopija? Imam neredovite cikluse od samog početka i nisam rađala. Čitala sam da je dobar čaj od vrkute.

Unaprijed se zahvaljujem se na odgovoru.

Srdačan pozdrav
Ana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučam da učinite još jedan uzv pregled neposredno nakon menstruacije. Nekad se menstruacijom može odljuštiti polip. Ukoliko bi on perzistirao moguće ga je odstraniti jedino histeroskopski. Što se policističnih jajnika tiče, preporučio bih da učinite hormonski status.