Duphaston i menstruacija

lidija.p.

Poštovani zadnja M mi je bila 11.7.2021 ...U plodnim danima mi se dešava spoting koji varira od roza do svježe krvi te smeđeg iscjedka... To mi se dogodilo 22.7 pa do 25 .7 uplašena otišla sam na hitnu, dana 24.7 nije to bilo ništa obilno ,čak za možda dnevni uložak..26.7 mi počinje rasttezljivi iscjedak karakterističan za plodne dana,traje sve do 30.7.Tamo mi je doktorica vidjela zadebljanje sumnja na polip(polip sam imala prije 3 godine i odstranjen je)nije mi konkretno ništa rekla zbog čega dolazi do tog spotinga. .Endometrij mi je bio 8 milimetar..Spolni odnos nisam imala jako dugo Trudnoća isključena..Dala mi je duphaston kroz 13 dana 2x1 i rekla da odmah sutra dan 25.7 počnem piti da bi zaustavila spoting i da kroz 13 dana u tijeku terapije i nakon ću dobit menstraciju.Ja duphaston sljedeći dan nisam počela piti jer mi je spoting stao i jer sam išla na more ..Dana 9.8 kada sam došla sa mora počinjem piti duphaston 2x1 kroz 13 dana..Danas je 9 dan ja imam blage grčeve u predjelu jajnika,bolove u leđima ,bedrima preponama,blaga bol sastrane u grudima..M mi kasni 6 dana .Pitanje je dali mi kasni zbog tog spotinga ,možda je hormonalni poremeća(ništa mi na hitnoj nisu rekli,kaže neznaju oni,pitam doktktoricu dali se na UZV vidi ovulacija kaže neznam)kasnije možda promjena klime zbog mora,stres od puta i svakodnevnice?Dali ću uz pomoć duphastona prokrvariti i kada?.Ovulacija mi je ajmo reć gledano po rastezljivosti i sluzi bila 29 /30.7 ako ne gledamo spoting već samo iscjedak poput bjelanjka ...M mi je već trebala doći prije 3 dana.Dali sam ju poremetila sa duphastonom ili to nema nikakve veze.?Po vašem kada bi mogla procuriti jer već imam blage simptome dolaska pa eto nikako da stigne ,već se i brinem?Hvala molila bih vas odgovor

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dokle god se uzima Duphaston krvarenje neće nastupiti. Tek prestankom uzimanja nastupa krvarenje, najčešće dva do tri dana nakon zadnje tablete.

lidija.p.

Dali da prestanem sa uzimanjem duphastona?.Rečeno mi je piti ih 13 dana,ili mogu prestat piti.
Danas je 9 dan kako pijem,smijem li stat sa terapijom ili da ih pijem još 4 dana ?

lidija.p.

Primjećujem pojačan bijeli ljepljiv vaginalni iscjedak bez mirisa ,dali je to uobičajeno pred menstruacije pod terapijom duphastona ?
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno možete prestati s uzimanjem tableta. Iscjedak je uobičajena pojava.

lidija.p.

Hvala najljepša na izdvojenom vremenu i na vašem odgovoru.
LP.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

lidija.p.

Ja se ispričavam na gnjavaži...Htjela bih se samo još nadovezati jučer sam uzela ujutro zadnju tabletu Duphastona ,(počela sam pit 9.8-19.8 ujutro ) da bi se jučer popodne i sve do navečer pojavio smeđi iscjedak pomješan sa krvlju kao pred menstruaciju...Mislila sam da sam dobila M (bolovi i sve uobičajeno pred ciklus sam imala),međutim evo ujutro ništa..Dali je to znak "prekidanja"terapije i dali će uskoro nastupiti pravo krvarenje?Trebam li se brinuti..Tablete nebi više uzimala jer kao što ste rekli dok uzimam tablete,prokrvariti nije moguće,.
HVALA JOŠ JEDNOM

lidija.p.

Poslje neko sam vam pisala ,opet se pojavio spoting smeđe sa tamnijom krvlju, javlja se pa nestane i nije menstrualno krvarenje .
.Ja stvarno više neznam što mi je činiti...
Ovakvo što mi se nije nikada desilo..Dali je to naznaka da će nastupiti pravo krvarenje.?
Duboko se ispričavam što vam pišem post za postom.

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon terapije Duphastonom nastupa krvarenje. Obilnost krvarenja ovisi o debljini sluznice maternice. Kod Vas je vjerojatno početak menstruacije.

lidija.p.

Hvala lijepa.,
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.