duže kašnjenje mjesečnice

vesnas.

Poštovani, muči me jedan problem. 19 mi je godina, u stalnoj sam vezi i spolno aktivna. moj problem je izostanak mjesečnice. dečko i ja često ne koristimo kondom već metodu prekinutog snošaja, ali moram naglasit da ga dosta ranije izvadi. Dakle, moja zadnja mjesečnica bila je 11.8. U 9.mj nisam je imala pa sam 28.9. napravila test na trudnoću i bio je negativan. sada je 8.10. i ja još nisam dobila. moram naglasit da mi je inače ne redovita, ponekad mi je znala kasniti i po 2 tj.protekla dva mjeseca bila su mi doista stresna a zbog ove situacije još uvijek sam pod stresom. zadnjih nekoliko dana osjećam blagu bol u stomaku i u grudima i imam malo bjelkastog iscjetka. voljela bih isključiti trudnoću pa vas molim da mi pomognete. da se bar donekle smirim... Hvala puno unaprijed! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako Vam je test na trudnoću negativan, ne morate brinuti da li ste trudna. No, svakako nije normalno da Vam ciklus kasni po dva tjedna i više.
Stres svakako može biti uzrok, premda se moja isključiti i drugi uzroci, prvenstveno u Vašoj dobi policistični jajnici. Savjetujem da se javite ginekologu da ustvrdi uzrok te da vam da preparate gestagena kojima će vam doći menstruacija.