E.coli

dennygirl

Poštovani,
u zadnjih šest mjeseci imala sam tri puta urinarnu infekciju uzrokovanu e.coli. Spolno sam aktiva i koristim oralnu kontracepciju Lindynette. Prilikom odnosa ne koristimo dodatnu zaštitu. Moja liječnica je napomenula da bi infekcije mogle biti uzrokovane spolnim odnosima, no nije rekla kako to spriječiti. Zato vas tražim za savjet i zanima me je li to stvarno uzrokovano time i ako je kako se može spriječiti.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Partner neka napravi bris uretre i mikrobiološku analizu ejakulata a vi cervikalne briseve.
Tada treba dati terapiji i patneru.

dennygirl

Sve smo to napravili i svi su nalazi uredni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otiđite na pregled infektologu.