Endometrioza i trudnoća

ZABRINUTAL

Postovani!
Moj problem je dosta opširan i odmah vam zahvaljujem na posvećenom trudu.Imam 27 god i dijete od 2 god.
Prije 2 godine imala sam carski rez.Prije cca 1 god na rezu mi se pojavila kvrga koja je prije mjesec dana kirurski odstranjena.Patohistoloski nalaz je pokazao endometriozu 7,2mm trolinijski.Planiram drugu trudnoću.Kontracepciju Yasmin sam prestala koristiti pije 2 mj.pa me zanima dali cu imati kakvih problema kasnije sto se tice endometrioze?
Gin.pregled kaze: 1.desni jajnik priljubljnen u fundalnom dijelu materišta.Dali su zato prisutni konstantni bolovi u lijevoj strani?
2.Terapija: folna kiselina,propolis i omega.Dali je ok ta terapija?
3.Tumorski biljezi: 14,9. Dali je to ok?
4.Hormoni: ft4-0,89
tsh-0,94....dali je to ok?
5.Papa: prisutan strani tijel...sto to znaci?
6.Mikroorganizmi: bacillus vaginalis,miješana flora.Sto to znači?
7.Reak.promjene povezane: upalom,citolizom...dali je to strasno?
8.Drugo: E u E razmazu.Sto je to?
9.Brisevi: prisutni su segmentirani leukociti,clamydia negativno,porasla je ureoplasma urealtyticum 10**5....mozete li mi i to objasniti?

Dobila sam vaginalete Macmiror compex i sumamed i suprug i ja.

Moja doktorica kaze da je to sve ok ali ja gdje god da krenem citati meni to sve djeluje dosta opasno.Zato vas moolim da mi sto detaljnije objasnite moju situaciju.Ne cuvamo se dva mjeseca i nisam zatrudnila.Dali je to moguce zbog svega toga.

NAJVISE me zanima ova bakterija sto imam.Dali sam ja to mogla pokupiti negdje usput..Odnos imam
smo s muzem...ili je on to dobio od nekog pa prenjeo na mene?! Trebam li sumnjati u njega?! cula sam da ju nisam mogla nigdje pokupiti nego dobiti iskljucivo od njega.
Hvala vam velika na odgovoru...lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nažalost na tako opširna pitanja neću odgovarati jer ste postavili pitanja koja obuhvaćaju više problema.
Savjetujem da vjerujete svojoj doktorici i nastojte ostvariti trudnoću čim prije.

ZABRINUTAL

Dobro,hvala na odgovoru.Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.