lijekovi uz dojenje

Ana

Poštovani,

na posljednjem papa nalazu dijagnosticirana mi je upala. Liječnik mi je propisao dalacin i geonistin vaginalete.
No u ljekarni sam u razgovoru spomenula kako dojim dijete, na što mi je magistra odbila izdati dalacin.

Kako ne mogu doći do ovih dana do svoga liječnika (znao je da dojim no možda je to previdio), možete li mi reći je li korištenje dalacina i geonistina kontraindicirano s dojenjem i koju zamjensku mast bih mogla koristiti?
Hvala
Srdačan pozdrav
Ana

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Ana,
Korištenje Dalacina i Geonistina nije kontraindicirano s dojenjem.