Escapelle

dada1979

Postovani hvala na odgovoru a zanima me jos zasto u nazad 10 dana tj vec drugi dan nakon odnosa imam svaki dan bolove u jajnicima i desnoj strani kuka,da li to moze bit znak trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

To nije znak trudnoće, a zbog čega osjećate bolove, to Vam bez pregleda ne mogu reći.

dada1979

Da li smatrate da postoji mogucnost ovulacije 5 dan po zavrsetku menstruacije s obzirom da su mi inace ciklusi po menstrualnom kalendaru 31 dan a sad zadnji tj ovaj 12 mj sam dobila m na 25 dan.
I zanima me jos da li postoji mogucnost da sam imala ovulaciju bez sluzi i ostala trudna

Ivo Balenović, dr. med.

Za to postoji samo teoretska šansa. Najvjerojatnije je ovulacija nastupila oko 14., 15. dana.

Mateo121

Dobar dan, imali smo 31.05 odnos gdje je sperma vjerovatno došlado nje . Popila je Escapelle tabletu nakon 6 sati možda, prije toga na malo manje od 2 mjeseca je isto popila Escapelle. Ovaj put je spolni odnos bio na zadnjem danu ovolucije tj. glavni dan ovolucije. Za sad(6.6) nije bilo nikakvih pojava. Jel moguće da tableta nije djelovala?

Ivo Balenović, dr. med.

To se sada ne može znati. Pričekajte menstruaciju.

Mateo121

Okej, ali jel ima ikakve veze što je popila tabletu u ovoluciji tj sto smo imali odnose zadnji dan ujedno i glavni dan ovolucije?

Hvala lijepo, pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Ako do ovulacije nije došlo, tableta će je odgoditi. Ako je ovulacija već bila nastupila, tableta će poremetiti hormonsku ravnotežu i na taj način onemogućiti oplodnju i implantaciju. Ipak zaštita nije 100% učinkovita.