Escapelle posle ovulacije

Redpepper

Dragi doktore, cikusi su mi 26 dana dugi, menstruacija traje 4 dana. Poslednju mesečnicu sam imala 16. Marta i završila se 19. Marta.
Plodni dani su mi trebali biti od 24.-30. Marta, a ovulacija se trebala desiti ili 28. ili 29. Marta.
Imala sam spolni odnos 30. Marta gde mislimo da je došlo do delimičnog svrsavanja unutar. Popila sam Escapelle sat ili dva nakon odnosa, znaci odmah.
Moje pitanje je posto je ovulacija nastupila dan ili dva dana pre odnosa, da li će escapelle delovati u tom slučaju?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Escapelle osim što odgađa ovulaciju onemogućava implantaciju zametka ukoliko je već došlo do oplodnje. Ipak, djelovanje nije 100% učinkovito.