Flucinom

Adrijana

Molila bi pojašnjenje jer sam malo zbunjena. Imam 26 god.,dg. Hirzutizam. Do sada sam pila Diane 35, pa mi je moj dr uz to sad prepisao i Flucinom, ali mi nije ništa objašnjavao osim da je to kombinirana terapija. Malo sam zbunjena jer u upustvima piše da se koristi za liječenje uznapredovalog karcinoma prostate. Unaprijed hvala.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Lijek koji ste naveli koristi se u kombinaciji s drugim lijekom koji ste naveli, a također i u trokomponentnoj kombinaciji s još jednim lijekom u liječenju sindroma policističnih jajnika. Ono što piše u uputama nije i jedina indikacija za primjenu tog lijeka.

Adrijana

Evo ponovo se javljam nakon godinu dana. Još uvijek me vode pod istom dijagnozom. Više nisam pod terapijom jer pokušavam zatrutrudnjeti,ali sam izvadila nalaze hormona pa bih vas molila ako mi možete objasniti. Vađeni 2 dan ciklusa .
rezultat referetni interval(folikulinska faza)
Estradiol 91.7 110-1100
LH 5.0 3-12
FSH 5.9 2-12
Prolaktin 15.0 4-23
Testosteron ukupni 1.9 0.2-2.6
testosteron slobodni 39.2 3.5-30
Androstendion 10.9 1-12
SHBG 27.1 15-120
DHEAs 5.9 2-10
Unaprijed se zahvaljujem na vašem odgovoru.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
nalazi su, osim blago povišenog FT, u granicama referentnih vrijednosti. Predlažem da, ukoliko je priteklo više od godinu dana da pokušavate ostvariti trudnoću, krenete dalje u obradu i ev. liječenje.