menstrualni ciklus

atlija

Pozdrav, baš je dobro što se možemo obratiti za pomoć. a da ne čekamo na red. Imam 32 god., dva poroda, od samog početka mjesečnice su bile u ciklusu od 23 - 25 dana, bile su izrazito bolne i obilne. Nakon poroda to se smirilo, i u nekim nepravilnim periodima javljale su se između 21 - 27 dana. Zadnjih osam mjeseci ciklus se " ustalio na 21 - 23 dana. Pretpostavljam da sam i blaže anemična, i s vremena na vrijeme kupim " terapiju "šumećih tableta da se pripremim za mjesečnicu. Ginekološki nalaz iz veljače je uredan. Da li je sve u redu, ili ipak trebam potražiti pomoć. Unaprijed hvala. Ivana.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
ukoliko menstruacije nisu jako obilne i traju do 5 dana, prema iznesenom, nema razloga za veliku brigu. Možda bih jedino savjetovao kontrolu krvne slike.