Utrogestan

mare 83

Štovani,

prije 2 dana ginekolog mi je prepisao tablete Utrogestan (vaginalna primjena). Naime, primjetila sam samo da mi je iscjedak postao više žućkast, bež boje pa sam se obatila za pomoć. Inače u 6 sam tjednu trudnoće. nemam nikakvih drugih smetnji, kežam osim tog vaginalnog iscjetka.
Ovo je prva trudnoća i zaista sam zabrinuta, molim da odgovorite dali je to nešto zaista zabrinjavajuće i dali može utjecat na stanje ploda, koje je sada dobro. Inače radim kancelarijski posao a preporučeno mi je mirovanje (ne nošenje teških predmeta, veliko umaranje...) i ne kupanje u moru, dali ima razloga za odlazak na bolovanje?

Unaprijed zahvaljujem

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
općenito, prema iznesenom, nemate velikih razloga za brigu. Iscjedak je , po svoj prilici, posljedica otapanja vaginalete, a bolovanje mi se ne čini nužnim.