gardnerella vaginalis

upit1234

Poštovani,
Molim Vas uputu o tome trebam li uzeti ikakvu terapiju..
Sestra mi je rekla da je doktorica na GO, da uzmem bilo kakve vaginalete..što mi zvuči malo bedasto..
Možete li mi dati preporuku koje da uzmem?
Nalaz papa testa mi je: -
-Negativno na intraepitelnu ili invazivnu leziju
-Gardnerella vaginalis
-Reaktivne promjene povezane s upalom
-Parakeratoza
Hvala puno na odgovoru..
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na papa testu nema abnormalnih stanica, što je uredan nalaz. Pozitivna je Gardnerella, koja se liječi metronidazolom. Možete uzeti Medazol ili Arilin vaginalete.

upit1234

Zahvaljujem Vam na odgovoru!
Samo jos jedno pitanje, treba li i partner uzimati neku teraoiju?
Hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Bilo bi dobro.