grudi

dina

Ne znam da li je pitanje na pravoj adresi ... Dojila sam dijete 13 mjeseci. imam 34 godine. Grudi su mi poslije svega ostale vrlo mekane, prazne, potpuno drugačije strukture. Da li će se dalje mijenjati, ima li pomoći?

Doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Promjene konzistencije dojki koje spominjete u velikog broja žena normalna su pojava nakon laktacije. Nažalost, nema puno pomoći; turgor kože može se pokušati popraviti tuširanjem u hladnoj vodi, gimnastikom, ali to su samo djelomično uspješne mjere koje ne mogu bitno utjecati na poboljšanje izgleda dojki. Za sve ostale savjete trebali biste se obratiti za pomoć specijalisti plastične kirugije.

malacujica1

Poštovani, da li je normalno da prije menstruacije imam nabujale grudi koje su mekane, i da su bolne ali samo povremeno dok nekad nisu nimalo? inače, imala sam ovaj ciklus spolni odnos ali sa zastitom (kondom) te ne vjerujem da ima mogucnosti za trudnocu. samo ovo mi je malo cudno sa grudima. Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je, ne brinite.