hidronefroza

beca

Moja drugarica je u petom mesecu trudnoce, 23 nedelja, lekar joj je ULZ rekao da postoji hidronefroza desnog bubrega, sa AP dijametrom 10 mm. STA to znaci za dete i nju, kakve su posledice i sta da dalje radi?

Hvala puno

zabrinuta mama

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
Hidronefroza označava dilataciju kanalnog sustava bubrega, a obično je posljedica opstrukcije. Konkretnije vam ne mogu pomoći jer daljnji komentar nalaza, a osobito planiranje daljnjeg postupka ovisi o brojnim čimbenicima koji se razlikuju od slučaja do slučaja.