Hirzutizam

Adrijana

Zbog navedene dijagnoze koristim Diane 35 već 1g.i 2mj. Tadašnji nalazi su mi (3 dan ciklusa) bili:LH 7.30 , FSH 6.40 , Estradiol 23.10 , PRL 14.50 , DHEAs 3.80 , Testostern 0.85 , Slobodni testosteron 12.60 , Androstendion 9.50 , a 7 dana ciklusa Progesteron 31.10. Na UZV pregledu 14 dana ciklusa:endometrij 0.9 ,d.jajnik 2.7x1.8 cm ,lj.jajnik 3.1x2.4 s folikulom 1.4 cm. Rekli su mi da nemam PCOS, ali da terapiju trebam piti najmanje 2 god. bez prestanka te da nije potrebno kontrolirati hormone. Imam 26 god. i htjela bi bebu pa me zanima da li da slušam rečene upute ili mogu ranije prekinuti terapju? Ako da koliko bi trebalo biti pauze prije trudnoće?
Unaprijed vam zahvaljujem.

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Predlažem da poslušate upute jer je onaj tko Vam je upute dao najbolje upućen u Vaš status. Što se prekidanja uziamanja tiče, u dogovoru s Vašim ginekologom ponovno odvažite prednosti i nedostatke prekida terapije.