Hormoni

petra29

Postovani,
Mislim da imam hormonalnu neravnotezu, u zadnje vrijeme sam pocela imati izrazenije dlake po tijelu, vece znojenje, ceste oromjene raspolozrnja, dobika sam fibroadenom koji je nastao zbog hormona rako da bih zeljela izvaditi hormone da provjerim. Koji je postupak vadenja hormona i gdje da se narucim?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najbolje da se javite Vašem ginekologu u primarnoj zdravstvenoj zaštiti. On će Vam izdati uputnicu s kojim ćete u biokemijskom laboratoriju uraditi hormonsku analizu.

Loknahear

Poštovani, trudna sam 25 tjedana. Dva dana imam obilan iscjedak koji je tekuci i proziran, bojim se da nije plodna voda? Nema mirisa i ne curi stalno. Cesto moram mokriti. Osjetim jak pritisak i kad odem mokriti bide par kapi. Imam trud secer i puno vode pijem. Prije par dana mi se pojabila ostra kratka bol iznad stidnih velikih usaa koja zahvati dio lijeve i desne prepone. Najbise boli kad se ustajem iz sjedeceg polozaja ili lezeceg u sjedeći. Malo sam uplasena, je li to sbe ok ? Prva mi je trudnoca pa se brinem. Hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda je nemoguće reći radi li se o plodovoj vodi. Savjetujem da se javite na pregled u hitnu ambulantu.

Loknahear

Poštovani , imala sam pregled prije 10 dana, sve je bilo uredu i zatvorena sam. Bolove kod stidnih usana i prepona sam imala i tada. Sad sam primketila da je na ulošku zuckasto i malo bijelo. Nema mirisa neugodnog. U ponedjeljak idem na kontrolu. Nisam trenutno u mogucnosti na hitnu otici.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o iscjetku uzrokovanim gljivičnom upalom, što je često u trudnoći.