nizak beta hcg

kety.bih

pozdrav,
molim vas pomoc kod ocitanja nalaza uz. uterus normalno velik, uredne strukture, ENDOMETRIJ SUMNJIV NA DECIDUALNU PROMJENU I JEDNIM MALIM SUSP.GEST.MJESKOM. oba jajnika normalne velicine, a po strukturi nalik na gradju jajnika kod pco. douglas prazan. za sada nema znakova vanmatericne trudnoce.

posljednji ciklus sam imala 25.09. napominjem da su mi ciklusi neredoviti radi pcos, ali su posljednjih mjeseci bili uredu.
prvi nalaz beta hcg-a sam radila 28.10. i bio je 33,5. uz nije pokazao nista.
01.11. beta 115,4, 05.11. beta 159,9.
05.11. radjena dva uz od dvije doktorice i obje iskljucile vanmatericnu, s tim da sam od druge doktorice dobila ovaj nalaz i usmeno da postoji mogucnost biokemijske trudnoce ili da je bila kasna ovulacija (sto je po mome tocno, sumnjam da je bila najvise 7 dana prije ocekivanog ciklusa).

ono sto mene buni je to ako je zaista u pitanju biokemijska zar nisam do sada trebala prokrvariti, a s druge strane ako je kasna ovulacija zbog cega je beta prestala da se dupla.

unaprijed Vam hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nemoguće je da se sa Beta HCG-om od 150 vidi trudnoća odnosno gestacijski obruć u maternici.
Zatim beta HCG je prestao rasti, to nam ne govori o tome gdje je trudnoća locirana.
Vanmaterničnu trudnoću sa beta HCGom od 150 nikako nećete vidjeti jer je vrijednost premala.
Na Vašem mjestu bih Vas hospitalizirao na opservaciju da ste blizu ako se što počne događati i dok se ne isključi izvanmaternična trudnoća.

kety.bih

hvala Vam na odgovoru. na zalost (ili na srecu) nocas sam dobila. izvadit cu betu za 3-4 dana za svaki slucaj, da vidim da li je vrijednost blizu nuli, a uz cu ponoviti cim prestane ciklus.

hvala jos jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, odlično da je tako. Beta HCG će se negativizirati vrlo brzo.

kety.bih

sinoc mi je doktorica dala dabroston da popijem i jutros jednu jer mi je krvarenje bilo oskudno. jutros sam vadila betu i trenutno je 105, znaci pada. sad me jedino strah da nece sve otici samo i da cu morati na kiretazu. a razmisljam da li je moguce da sam jucer vidjela plod da je "izasao"?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, budite dalje pod kontrolom ginekologa.

kety.bih

zahvaljujem na odgovorima. naravno da cu ostati pod kontrolom svoga ginekologa.

lijep pozdrav

sonja ž

Poštovani;

Zadnju menstruaciju sam imala 06.10.2010. 5 dan ciklusa sam počela primati merional ampule .Radila sam inseminaciju 20.10.2010. .01.11.2010 Betom HCG potvrđen je pozitivan nalaz 49,95. 9 .11.2010 sam bila na kontroli i nije se uočila gestacijska vrečica pod predpostavkom da je još uvijek bilo rano.Na današnjem pregledu doktor predpostavlja da se radi o vanmateričnoj trudnoči jer se na desnom jajniku uočava nešto kao gestacijska vrečica,a također se ne uočava gestacijksa vrečica u maternici.Danas ponovljen Beta HCG i iznosi 42,82

Obzirom da je beta jako niska i za 10 dana se očigledno nije duplala ,doktorica koja mi je radila inseminaciju ipak vjeruje da se ne može raditi o vanmateričnoj trudnoči Trenutno me zanima Vaše mišljenje dali je tačno da se nemože uočiti uopče postojanje trudnoče bilo gdje obzirom na jako nisku betu.

Također bih Vam naglasila da je prije dva dana na pregledu endometrij bio 22 mm oba jajnika uredne veličine 28x18 ,uredne strukture bez vodečeg folikula.Sve je upučivalo na normalne uvjete za trudnoču.Trenutno me samo zanima dali je ovim isključena vanmaterična trudnoča jer se toga užasno plašim

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sa beta hcg vrijednostima oko 40 uz ovoliki mali izostanak menstruacije ne može se trudnoća vidjeti u maternici ( najmanja vrijednost bhcga iznad 1000) .
Što se tiče vanmaternične trudnoće uvijek je moguća.Ova razina beta HCGa se i dalje smanjuje i mislim da se radi o ranoj biokemijskoj trudnoći ali je potrebno dalje Vas opservirati (UZV, beta HCG) dok se ne isključi vanmaternična trudnoća.

tonka123

Poštovani!
Rezultat beta hcg-a u krvi je <0,100 IU/L, znači da se ne radi o trudnoći??
Menstruacija mi kasni 2 tjedna, inače imam policistične jajnike, pa pretpostavljam da je to razlog tome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudni. Vrijednosti betaHCG-a od 0 do 5 smatraju se negativnim.
Uzroke izostanka menstruacije treba tražiti drugdje svakako i PCO.

tonka123

Hvala na odgovoru!
Pozdrav!

Nole

Dobar dan, zadnja menstruacija mi je bila 24.11.2018. Radila sam betu pre 5 dana je bila 147 a pre 3 dana 199. Nije se duplirala, na ultrazvuku se vidi samo zadebljani endometrijum, nisu mi videli gestacijski mesak. Zadnji odnos sam imala 11og novembra , uvek mi je ovulacija kasnila do sada. Zanima me da li ste imali slucajeve sa ovakvom betom i kakav je bio ishod? Hvala unapred, Pozdrav.P.S. prva trudnoca mi se zavrsila spontanim, imala sam prazan getacijski mesak.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, porast beta hcg-a nije uredan što znači da se ne radi o urednoj trudnoći. Budući da trudnoća nije ultrazvučno vidljiva, a porast bete patološki, potrebno je kontinuirano pratiti vrijednosti bete i ultrazvučne kontrole radi mogućnosti izvanmaternične trudnoće.