Hormonski test krvi

Redpepper

Dragi Doktore,
Dobar dan.
Imam pitanje: da li se moze detektovati uzimanje Escapelle pilule za hitnu kontracepciju prilikom hormonskog testa krvi (koji se radi na sve neophodne hormone prilikom posete ginekologu)? Pilula je uzeta pre 23 dana (znaci pre vise od tri nedelje) pa me zanima da li bi pokazalo na rezultatu ili se levonogestrel sinteticki hormon iz pilule vec izcistio iz tela/krvi.
Hvala unapred.
Pozdravi

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, levonorgestrel se u tom periodu već eliminirao iz krvi. Poluvrijeme eliminacije je 26 sati.

Redpepper

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.