ima li razloga za brigu

zabrinutastar30

Poštovani dobar Vam dan...

Ukratko, menstruacije su mi poprilično redovne, svakih 28 dana u prosjeku, ako se prehladim ili slično dođe ranije 2 dana ili 2 dana kasnije I uvijek tako...eh u Maju mjesecu sam doila 19.-tog, u Junu 16-tog, I ova mi je bila po pravilu 14-tog, vodim svoj calendar.

Imali smo nezaštićen odnos I svršio je unutra 9-tog, dakle u subotu, a meni je termin menstruacije bio 14, tj. jučer. Jutros sam uradila test I negativan je....

da li je sve ok samnom I mojim ciklusom molim vas pomozite mi....decko I ja se jako brinemo jer nismo još uvijek spremni za toga....

hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći ako je test negativan. Pričekajte koji dan da nastupi menstruacija.

zabrinutastar30

hvala Vam na odgovoru

da Vas još pitam, ima li možda veze kašnjenje što sam ovaj mjesec promjenila klimu išla sam u Sloveniju, inače sam iz censtralne Bosne, znalo mi je desiti tako I prije kada promjenim klimu da mi se poremeti ciklus par dana.....I da ...još nešto što Vam nisam rekla a moglo bi biti korisna informacija ...

Odmah da kažem da me je sramota ovo reći, ali uzimala sam kontranepcijske tablete Yasmin, ali na svoju ruku, I to pogrešno, dakle trebala sam prvi dan cikklusa početi piti tablete, a ja sam počela biti nekoliko dana prije ciklusa, je li moguće da je I to poremetilo nešto, hvala Vam unaprijed na odgovoru stvaarno mi je potrebna pomoć I stvarno se jako brinem...

Srdačan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da je uzrok vašem problemu neadekvatno uzimanje pilula. Odakle vam takve upute o uzimanju pilula?

zabrinutastar30

Nije mi niko rekao ... pogresno sam shvatila brzinski procitala i to je to ... Nikad prije ih nisam koristila... Smatrala sam ih bezazlenim jer sam ja zdrava hvala Bogu..... da li da prestanem piti odmah i sta ce mi to uraditi? Da li sam trudna ... Jer receno mi je da ih samo nastavim Piti ... Jako mi je neprijatno... I reci cete mi da odem ginekologu svakako... Otici cu... Ali interesuje me i vase misljenje jer brzo oggovarate azurni ste... A jja u 100 briga....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sad nastavite uzimati do kraja blistera. Da li ćete biti trudna to ne znam.

zabrinutastar30

doktore, slijedom navedenog ispila sam sve tablete, jutros sam po treći put uradila test za trudnoći sve po pravilima, NEGATIVAN JE

a zadnja dva dana mi se pojavljuje smedji iscjedak na gacicama, a danas poslije podne crveno - tamno crveno....dakle sve sam vam ispričala u detalje odozgo,

šta mislite da li je sve uredu sad....

naručila sam se kod ginekologa za nekoliko dana na pregled

hvala unaprijed na odgovoru,

s poštovanjem

zabrinutastar30

shodno navedenom,

ispila sam sve tablete, jučer bila zadnja

jutros uradim kućni test na trudnoću, jutarnjui urin sve po pravilima, test je NEgativan!

s tim da mi se u zadnja dva dana javljao smeđi iscjedak

a danas je tamnije crveno

šta mislite doktore?

naručila sam se na pregled kod ginekologa za par dana ću ići...

hvala unaprijed na odgovoru

s poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je u redu. Ne radi se o trudnoći.

mirela001

molim vas pomoć. prošli mjesec praktični nisam ni imala menstruaciju, počelo je sa smeđim iscjedkom prvi dan, drugi dan par sati krvarenja i onda je odmah stalo. 6 dana mi se vidjelo na papiru krvavo ili iscjedak, ali pravog krvarenja nije bilo. sada bi trebala dobiti sutra, ali meni već 5 dana traje isto kao i prošli mjesec. počelo je sa crnim iscjedkom, pa smeđi, prekjučer malo krvi i sada opet smeđi iscjedak (to sve vidljivo samo na papiru kod brisanja, jako malo na dnevnom ulošku). dali imam razloga za zabrinutost? puno vam hvala

loveparis5

Pozdrav,
Pijem rosanne kontracepcijske pilule, 15.7 pocela sam
Sa antibiotikom xorimax 500 mg 2xdnevno i tako 16 komada( (zadnje sam popila 22.7), a zadnju tabletu rosanne sam popila 20.7 i sad je tjedan dana pauze, u četvrtak 28.7 trebam početi s novom kutijom, ono sto me muci je da sam imala odnos sa ejakulacijom u mene dva puta, četvrtak 21.7 i subota 23.7, zaboravila sam da trebam koristit dodatnu zaštitu, imam li razloga za brigu?

loveparis5

A Menstruaciju sam dobila jucer, s tim da je u subotu bilo malo smeckastog iscjetka

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mirela sugeriram pregled, moglo bi se raditi o cisti na jajniku, pcos i sl.

Dejan Šakoronja, dr. med.

loveparis, ne treba dodatna zaštita uz ove antibiotike.

loveparis5

Hvala vam na odgovoru ali zasto na uputama xorimaxa pise da umanjuju djelovanje kontracepcije? I moja ginekologinja mi je rekla da do sljedece menstruacije uz xorimax koristim kondom pa sam u panici.

Sarchy87

Poštovani,zadnja menstruacija(silno iščekivana zbog nezaštićenog odnosa) stigla je na vrijeme,7.7,normalnog intenziteta i trajanja kao inače.Ciklusi mi inače traju od 28-31 dan i redovni su.U noći između 16.i 17.dana ciklusa imala sam nezaštićen grublji odnos s partnerom poslije kojeg sam obilno no kratkotrajno prokrvarila.Krvarenje je odmah stalno,no dva dana poslije na gaćicama sam imala svijetlo smeđi iscjedak,sličan onome pri završetku menstruacije.U velikoj sam panici zbog krvarenja jer se susrećem s ovim po prvi put.Da napomenem,često pri odnosu osjećam pritisak na vratu maternice.Danas,treći dan poslije toga svega osjećam tupu bol u predjelu maternice i desnog jajnika.Možete li znati što je u pitanju?

mirela001

puno vam hvala na odgovoru. evo bila na pregledu i dr. je vidjela na lijevom jajniku cistu, rekla je da nije sigurna dali je to cista ili veče žuto tijelo zbog hormona jer sam prošli mjesec bila u postupku. htjela mi je dati duphaston jer je endometrij trolinijski i veli da bi po njemu trebala biti ovulacija. na kraju je odustala od duphastona jer bi ciklus trabao početi (inače su mi ciklusi redoviti 25-26 dan, a danas je 26 dan) i da joj se javim za par dana ili ako dobijem onda iza ciklusa mada ona još ne vidi nikakve naznake da bi ciklus došao. molim vas mišljenje zbog čega se bi to moglo dogoditi, dali je moguće a je došlo do trudnoće koja se još ne vidi na uzv? nekako se nadam da bi mogla biti ta mogućnost barem u teoriji happy
puno hvala

jo56983

Poštovani,
imam 16 godina, počela mi je kosa otpadati, glava me često boli, nekad mogu jesti jako puno i još uvijek sam gladna, a nekad ne mogu ništa pojesti. Često osjećam neku slabost te sam imala potkozna krvarenja i točkice (išla sam vaditi trombocite i sve je bilo u redu), umor me hvata i po noći ne mogu spavati, imam bolove u trbuhu i grčeve. Naoticu mi zglobovi, nekad teže dišem i ponekad mi se treszu ruke i noge. Zanima me što vi mislite i koji je vaš savjet? Može li to biti neka bolest, opasnija ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Loveparis postupite kako želite. Pitali ste me ja sam vam odgovorio.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sarchy možda ovulacija ili upala u ginekološkom sustavu. Odavde ne mogu znati.