Kontracepcija i probadajuća bol prilikom spolnih odnosa

cura123456

Dobar dan,
Imam 23 godine, sa 13 sam dobila prvu menstruaciju i od tada su moji ciklusi bili vrlo neredoviti pa se znalo dogoditi da po 3 mjeseca nemam menstruaciju, a onda kad bi dobila trajalo bi mi i do 4 tjedna. Dijagnosticirani su mi policistični jajnici i zadnje dvije godine sam imala teškoća s dobivanjem kontracepcijskih pilula zbog povišenih jetrenih enzima. Početkom ove godine su se poprilično smanjili te sam u ožujku počela koristiti Evra kontracepcijske flastere s kojima sam jako zadovoljna jer su ciklusi napokon redoviti. Stvar je u tome da su mi spolni odnosi s partnerom postali vrlo bolni malo nakon što sam počela koristiti flastere. Nalazi krvne slike i urina su u redu i ginekolog mi je rekao da je vjerojatno bila stvar u manjoj upali, no odnosi su mi i dalje toliko bolni da ih u zadnje vrijeme uopće ne mogu ni imati, pa mislim da se ipak nije radilo o upali već je problem negdje drugdje. Za vrijeme odnosa osjećam veoma jaku probadajuću bol u donjem dijelu trbuha. Bol se javlja samo za vrijeme odnosa i traje kratko nakon prestanka odnosa. Ostale teškoće nemam (normalno se bavim sportom, nemam teškoće tijekom mokrenja...) Cijelo ljeto sam izvan grada u kojem su mi ginekolog i liječnik opće prakse te ne znam što mi je pametno činiti te vas molim za savijet!
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kontracepcija isušuje rodnicu pa su odnosi bolniji zbog toga.
Druga stvar je upala rodnice i vanjskog spolovila.