imali sanse da zatrudnim

Dejan Šakoronja, dr. med.

Petra neki put ejakulata može biti jako malo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Medvjedic isjedak koji napominjete je normalan.

petraaaa236

Sve u svemu mislite li da postoji sansa za trudnocom? S obzirom da je zahvatilo dva plodna dana neposredno prije ovulacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse svakako postoje.

deja-vz

Postovani,
Zadnja menstruacija je bila 16.4 i trajala je samo 5 dana (inace je 7) i bila je blaza nego inace. Nezasticeni odnos je bio 23. 4. I taj dan je bio lagano krvavi iscjedak.
Zadnja 3 dana (od 21 do 23 dana ovog ciklusa) me sad prati smedkasti ili lagano krvavi iscjedak i imam osjecaj kao da cu dobiti menstruaciju-lagani grcevi bolne grudi, mucno mi je jaki bolovi u donjem fijelu leda. Jucer napravila test i negativan je. Inace su mi ciklusi neredoviti od 23 do 65 dana ali u zadnje vrijeme su se ustalili na oko 44 dana.
Moguce da sam trudna a da mi je za test prerano? Kada da ga napravim?
Inace sam mjenjala ovaj ciklus antudepresive i dobila jos neki lijek pa moguce da je od toga?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prerano. Napravite ga za 10 dana ako ne dođe menstruacija.

deja-vz

Postovani,
Evo nakon 5 dana onog iscjedka mislim da sam dobila menstruaciju. Ima vise krvi ali to je jos puno puno manje nego sto je normalno-to je jos uvijek kao jaci krvavi iscjedak i dobila ga 24 dan ciklusa..
Uopce neznam sta da mislim.. Da se ipak testiram za 8 dana ili nema potrebe..???
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite ipak test tada.

petraaaa236

Postovani,
Vec sam vas pitala za misljenje kad sam opisala situaciju i rekli ste mi da je moguca trudnoca posto je nezasticeni odnos bio u plodnim danima oko ovulacije,sad sam dobila neke simptome ne znam je li to pms ili moguca trudnoca..grudi su mi se izgleda povecale i bole me kao u bradavice na dodir sto mi prije nije bio simptom pms-a,,inace sam pusac ali sad mi se gadi zapalit cigaretu,jedva sam jednu zapalila..isto tako malo me boli u donjem dijelu stomaka i jutros mi se pojavila mucnina dok sam se vozila busom a inace putujem svaki dan i nije mi bilo mucnine..citala sam da u 22.,33.danu ciklusa ako je temperatura (bazalna) 37° da se radi o trudnoci,ja sam jutros ustala i izmjerilaa nakon sto sam se ustala i bila mi je 37,,sad ne znam da li ja to umisljam od pms-a ili je stvarno rijec o trudnoci..trebala bi dobit 21.

Molim sta prije odgovor,hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati. Morate pričekati da nastupi ili izostane menstruacija.

petraaaa236

Danas mi je trebala doci,ali nije ..imam samo malo blago rozog icjedka..sto bi to znacilo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da bi trebala nastupiti sutra-prekosutra.

petraaaa236

Danas sam nakon tri dana kasnjenja menstruacije napravila test i pozitivan je..sutra cu opet da budem sto posto sigurna..no i dalje me malo boli u predjelu stomaka i jajnika kao pred menstruaciju..da li je to opasno?I sto kao ginekolog mi savjetujete da sada prvo napravim? U vezi pregleda i to..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite beta hcg iz krvi i javite se na pregled s nalazom.

Sandra123

Pozdrav postovani, 5.5.sam imala nezasticen polni odnos,decko je ejakulirao na mene,mozda je malo otislo u mene,malo.A 8 sati posle,6.5 sam dobila menstruaciju(prema ocekivanom) koja je trajala 3 dana.Prva 2,kao i inace vise je isla,ostala 3 malo,umereno.Da li postoji sansa za trudnocom?
isto tako 17.5. (11 dan) imala sam nezasticen polni odnos momak je ejakulirao van mene.Ciklusi su mi redovni.Dobijam svakih 2,6,do 28 dana.Zavisi..
Vase misljenje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Imali ste menstruaciju.

petraaaa236

Ocu..vec sam u cetvrtom tjednu trudnoce i do danas nisam primijetila pojacani bijeli gusti iscjedak,znaci tek danas..da li je to normalno ili je razlog za brigu??sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napisao sam vam što trebate napraviti. Bijeli sluzavi iscjedak je normalan za trudnoću.