Implantacijsko krvarenje

anke90

Postovani,jako sam zabrinuta pa vas molim da mi pomognete.Jutros kad sam obavila nuzdu i obrisala se na papiru mi je bilo malo svijetlo ruzicaste krvi pa me zanima dali
je to implantacijsko krvarenje ili nesto drugo.Zadnja menstruacija je 25.11. Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog ne mogu znati o čemu se radi. Vjerovatno trebate dobiti menstruaciju.

Daja Niko

Postovani...naime zadnja menstruacija mi je bila 6.1 trajala je 4 dana...nezsticeni spolni odnos sam imala 14.1 ciklusi mi traju 23-24 dana...danas sam ugledala smedjkastu pa poslije crvenkastu mrlju..dali se radi o implantacijskom krvarenju ili?s tim da napomenem da silno zelimo jos jedno dijete...hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da se radi o implantaciji no isto tako i o mogućnosti da ćete dobiti menstruaciju za koji dan.

Natalija93

Postovani,
Imam redovan ciklus,zadnja menstruacija bila je na 09.04 na 29 i 30.04 imala sam svetlo roze iscedak, zanima me dali je to implantacijsko krvarenje, molim vas za odgovor. Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bila spolno aktivna ovaj ciklus moglo bi se raditi o implantaciji ili možda i o predznaku nadolazeće menstruacije.

Natalija93

A koliko su sansi da se radi o implantacijsko krvarenje, vec duze vreme pokusavamo da dobijemo bebicu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne možemo znati. Ako će vam kasniti menstruacija napravite test na trudnoću.

gogicaj

Postovani, prosli mjesec sam dobila menstruaciju 15.aprila. Posto mi se ciklus poremetio, doktorka mi je ukljucila duphaston da pijem od 30.aprila 10 dana. Medjutim meni se danas, tj jutros pojvaila krv. Nije jako krvarenje, ali je krv.
Posto radim na bebi, da li ovo moze biti neka vrsta implantacije, da li da nastavim sa duphastonom.? Moram da napomenem da mi se poslednjih 4 dana javlja smeckasto.
Svi nalazi su mi u redu, hormoni i krvna slika takodje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite svakako s Duphastonom.

gogicaj

Dontore u vezi ranijeg posta, danas sam dobila pravu menstruaciju. Medjutim imam jos 5 dana da korostim terapiju duphastonom. Prosli ciklus sam imala 15og aprila, ova je stigla ranije, i zbog toga mi je doktorka ukljucila duphaston, da bi mi se uredovio ciklus koji je stizao nekad 40 dan a trajao po 13 dana. Sta vi predlazete...da li da mastavim sa duphastonom ili da prestanem..?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prekinite terapiju svakako.

Dijana28

Poštovani dr. Šakoronja,

moja situacija je sljedeća: Zadnju mjesečnicu dobila sam 15.5. , a iduću očekujem 11.6.; suprug i ja smo nakon dužeg vremena imali nezaštićeni odnos, 28.5., koristili smo metodu prekinutog snošaja i svjesna sam da postoji šansa zatrudnjivanja posebice jer sam bila u plodnim danima. Međutim, ono što mene muči je candida koju sam dobila vrlo brzo (lječila sam ju prirodnim putem, uljem čajevca) i sukrvica koju sam jučer uočila na donjem rublju. Budući da je vikend, ne mogu kontaktirati svoju ginekologicu pa se obraćam Vama. Simptomi candide su se povukli, ali osjetim još unutarnje lagano žarenje pa bih si uzela ipak canesten vaginalete. Za dijete nisam ni fizički ni psihiki spremna jer imamo doma bebicu. Dakle moja pitanja su sljedeća: je li u redu nastaviti terapiju canestenom? Posljedica čega bi bila sukrvica?

Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako nastavite Canesten vaginaletama i kremom izvana vi i suprug.
Sukrvica je vjerovatno posljedica jake upale u rodnici i iritacije tijekom odnosa.

Dijana28

Zahvaljujem Vam na brzom odgovoru i želim ugodan radni tjedan. Lijepi pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Bojan@@

Postovani,

Poslednju menstruaciju sam dobila 6.5. Imala sam zasticene odnose van plodnih dana (sudeci po online kalendaru).. U medjuvremenu sam imala vise stresnih situacija.. Menstruacija mi kasni vec 4 dana, a vec tri dana imam neki smedji iscjedak, koji je bio bas oskudan a sad vec prestaje.... Test sam radila na dan kad je trebalo da dobijem (7 dana od poslednjeg odnosa) i bio je negativan. Pretpostavljam da nemam razloga za brigu, ali i dalje ne znam otkud ovaj iscjedak i kasnjenje... Sta mislite da moze biti uzrok? Hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponovite sutra test s prvim jutarnjim urinom. Prema opisanom šansa za trudnoćom postoji.

Bojan@@

Postovani,

Uradila sam test kao sto ste rekli (petog dana kasnjenja i 13 dana nakon odnosa) i bio je negativan. Medjutim, ja jos nijesam dobila. I dalje nemam simptome da ce do toga doci uskoro. Molim vas za savjet... Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se ginekologu za terapiju gestagenima za izazivanje menstruacije.