Implantacijsko krvarenje

gogicaj

Postivani radim na bebi vec neko vrijeme. Poslednji ciklus je bio 31.5 i trajao je do 4.6. Kod ginekologa sam radila folikulometriju, u ponedeljak 13.6. Doktorka je utvrdila da je formirano zuto tijelo i rekla mi da je bila ovulacija. Danas 19.6. Mi se javilo malo smeckasto i malo sukrvice...da li postoji mogucnoat da je u pitanju implantacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, prerano je.

KatyCat

Poštovani, imam bebu od osam meseci. Dojim je, nisam imala menstruaciju nakon porođaja. Juče sam primetila trag krvi na gaćicama, danas malo više, možda 5-6 ml. Osećam blage bolove u dnu stomaka. Sigurna sam da nije menstruacija, a rekla bih da je ipak previše krvi za ovulatorno krvarenje. Da li simptomi koje sam opisala ukazuju na implantacijsko krvarenje? Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili spolno aktivna napravite test na trudnoću. Mislim da se ipak radi o nadolazećoj menstruaciji. Dojenje je zaštita od nove trudnoće, naravno ne stopostotna.

Mis15

Poštovani,
Imam redovne cikluse svakih 26 dana i menstruacija traje 4 dana..posljednja menstruacija je bila 02.08...05.08. kao i narednih dana imala sam nezaštićene odnose..
Već dva dana imam blago krvarenje - pri svakom brisanju toalet papir je crven,a i na dnevnom ulasku imam tragove crvene,smedjkaste..po računici,ovo bi trebalo biti vrijeme plodnih dana,odnosno danas,sutra bi trebala nastupiti ovulacija..no,ja sam sinoć radila OVUGNOST PREMIUM test za uređivanje plodnih dana,odnosno ovulacije i bio je negativan...
Da li postoji mogućnost da je riječ o implatacijskom krvarenje ili je nešto što bi me trebalo brinuti ?
Da spomenem da sam par dana osjećala laganu bol,posebno u desnom jajniku..hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o periovulacijskom krvarenju.