Implantacijsko krvarenje

Takica88

Poštivani

Zadnju mjesečnicu imala sam 5. 9. Nezaštićene spolne odnose imali smo 16. i 17. 9. Koliko sam pratila
po apetitu i sekretu, ovulacija je i bila oko 17. 9.
Jučer i danas mi se pojavio braonkasti sekret, koji mi se, međutim, zna javiti oko 21. i dalje dana ciklusa.
Par dana pre, imala sam blagu nelagodnost na sredini donjeg stomaka, koju možda ne bih
ni registrirala da nisam izuzetno pažljiva u ovim danima u vezi simptoma.
Bazalna temperatura mi je ovih dana oko 36.9. stupnjeva

Da li postoji šansa da je došlo do oplodnje, i šta mi sugerirate?
Imam 30 godina.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, postoji teoretska mogućnost da se radilo o implantacijskom krvarenju. Savjetujem da uradite test na trudnoću.

Lana4pitanje

Dobar dan doktore.
Imala bih pitanje, kada otprilike dolazi do implantacijskog krvarenja?
I da li može doći nakon 23 dana od odnosa? U vrijeme normalne i očekivane menstruacije? (Odnos bio 6. Dana ciklusa, a menstruacija došla 29. Dana u očekivano vrijeme)

Imala sam bolne grudi, bolove u stomaku i dobila menstruaciju 29. Dana ciklusa, brine me samo što je prva dva dana krvarenje bilo malo obilnije, a trećeg evo, znatno manje. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, do implantacijskog krvarenja dolazi desetak dana nakon oplodnje. Do njega ne može doći 23 dana nakon odnosa.

Lana4pitanje

Da li to onda znači da sam imala normalnu menstruaciju, ako je došla 23 dana nakon odnosa? I da je trudnoća isključena?
Ne mogu da prestanem da brinem..izvinjavam se

Ivo Balenović, dr. med.

Najvjerojatnije je u pitanju menstruacija. Savjetujem da uradite test. Tako ćete riješiti sve dileme.