Implantacijsko krvarenje ili nešto drugo?

Kristina Marko

Poštovani,
ciklus mi obično traje 5-6 dana, dobila sam 15.3. a završilo se 19.3. Odnos sam imala 20.3.
Pre ciklusa me obično bole grudi oko 7 dana, ovog puta me nisu ni prestale boleti i naduvene su kao i stomak. Kao da opet treba početi ciklus.
25.3 uveče imala sam blago krvarenje braon boje, kao i 26.3 i danas, crvenkasto-braon, kako kad.
Nikad do sad nisam imala problema sa ciklusom pa me zanima da li je trudnoća moguća ili je nešto drugo u pitanju?
Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o periovulacijskom krvarenju.

Kristina Marko

Poštovani, bila sam na pregledu i utvrđeno je i ultrazvukom da imam vodenu cistu na desnom jajniku.
Prepisane su mi tablete primolut nor koje pijem danas već peti dan i krvarenje ne staje. Zanima me posle koliko dana bi trebalo prestati krvarenje s obzirom na to da trebam dobiti ciklus prestankom uzimanja tableta? Hvala još jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za odgovor mi morate dati više karalteristika ciste; veličinu, sadržaj, izgled stijenke, tumorske markere i u kojem dijelu ste ciklusa da bih vam mogao komentirati vašu situaciju.
Ako vam je ginekolog dao navedene tablete sigurno vam je dao i upute koliko dugo ih koristiti.

Kristina Marko

Rečeno mi je samo da je cista vodena, a u izveštaju lekara mogu samo da pročitam da je veličine 55x35 mm. Levi jajnik i materica ok. Ostalo ne prepoznajem. :/
Na pregledu je osetila cistu i da bi potvrdila uradila je ultrazvuk i nista više od toga.
Prepisala da odmah krenem sa primolut nor-om kako bi stalo krvarenje i ujedno kao terapiju za cistu.
10 dana 2x1 i kada dobijem i prođe me ciklus 15 dana ništa, pa opet 10 dana 2x1 i onda sačekam još jedan ciklus -bez tableta i posle toga kontrola.
Samo me buni što još nije stalo, evo danas je samo braon nije bilo crvenog, možda staje...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Terapija mi se čini u redu. Nastavite dalje s propisanom terapijom.

iwyyy123@

Poštovani, imace imam redovite cikluse, zadnja menstruacija mi je bila 29.6. i trajala je do 3.7 a nezasticene spolne odnose sa snosajem unutar mene bili su od 7.7 do 9.7, danas sam primjetila smede krvarenje gušće nego normalna men. I ne toliko obilno ali dovoljno da se vidi na ulosku, ubiti jako malo ali ga ima, vise izgleda kao obilno tamno smedi iscjedak pa me zanima dali je moguca trudnoca, imala sam intenzivne bolove u donjem dijelu stomaka ali mozda na pol minute, iducu men. ocekujem za 7 dana pa me zanima dali je moguca trudnoca iako pijem kontracepcijske pilule maxim a ta tri dana za vrijeme ovulacije dok sam imala spolne odnose nazalost ih nisam pila jer sam ih zaboravila ponijeti sa sobom pa bi me iskreno zanimalo vase misljenje, unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ste prekinuli sa uzimanjem pilula moguće je da je došlo do trudnoće. Preporučam da učinite test.