Infekcija?

dalia.pp

Poštovani,

godinama sam imala odnose s istim partnerom i nikakvih problema nije bilo. Od prije par mjeseci imam novog dečka, i nedavno smo počeli imati odnose. Dosad je bilo sve s a zaštitom, međutim prošli petak smo počeli bez zaštite, te kasnije stavili kondom. 4-5 dana nakon odnosa osjetila sam svrbež u vagini i crvenilo, koje je trajalo dva dana, a onda se nastavilo uz blagi otok. Iscjetka nikakvog nema, međutim primjetila sam da se nakon male nužde u vaginalnom otvoru stvaraju grumenčići sekreta, bijelo-zelenkaste boje. Prvi put se susrećem s ovim, te nemam pojma šta bi moglo biti. Ja to očistim, i do iduće male nužde se ne pojavljuje. Koristim Canesten, ispirala sam kamilicom. Istovremeno, trebala sam da dobijem menstruaciju jučer, ali je izostala. Savjeti, preporuke? Ginekologa posjetiti ne mogu do srijede. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite Canesten vaginalete i kremu izvana. NIšta strašno, vjerovatno gljivična upala stidnice i rodnice.
Također terapija kod partnera.