Infekcija u trudnoći

dani29

Poštovani, imam 30 godine i trudna sam (18 tjedan trudnoće).
Prije ove trudnoće imala sam spontani pa sada sam sa svime oprezna, samim time molim za informaciju / pomoć.
Prije cca 2 tj sam počela primjećivati lagano žućkasti iscjedak koji nema nikakav miris, ništa me ne svrbi jedino me povremeno znalo peckati kada mokrim. Pila sam čaj od brusnice i sada više tog osjećaja peckanja nema.
Išla sam od ginekologa kako bih provjerila da li je možda kakva infekcija u pitanju.
Bez ikakvog pregleda mi je propisao geonistin vaginalete (1 kutiju). Zatražila sam da mi se naprave brisevi no rekao je poslije terapije (za cca 3 tj). Zanima me samo da li može biti što ako koristim vaginalete bespotrebno, tj. ako je sve normalno i u redu, a ja sam na terapiji koja mi zapravo niti ne treba?
Ginekolog baš i nije bio voljan odgovarati na pitanja pa nažalost tražim ovako provjeru
Unaprijed vam zahvaljujem na odgovoru.
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako imate iscjedak koji ste opisali svakako je terapija nužna. Svakako treba napraviti cervikalne briseve.