inkompetencija cerviksa

mjakraj245

Pozdrav,
Radi se o dijagnozi inkompetenciji cerviksa.Kako se to može riješiti,u kojem tjednu trudnoće je moguća najranija serklaža? Kada uzimati briseve tijekom trudnoće s ovom dijagnozom. Potoji trajno riješenje za  inkompetenciju cerviksa,te što bi bio uzrok tome,možda neki hormoni ili nešto drugo?TSH i krvna slika su uredni.Moja dob  je 27 g,inkompletni spontani se desio u 14 tj,a otvorena sam od 10tj.Zanima me je li postojala mogućnost ranijeg djelovanja.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko je u pitanju insuficijencija cerviksa, one se može liječiti preventivnom serklažom u 16. tjednu trudnoće. Prije toga potrebno je uraditi mikrobiološke briseve.