iscjedak

Nika

Već duže vrijeme imam bijeli iscjedak nekad gušći nekad skroz rijedak. Nemam nikakve smetnje pri mokrenju, bol, peckanje. Na redovitoj kontroli kod ginekologa sam bila prije dva mjeseca i nalaz je bio uredan. Iscjedak se nekad povuće i po tjedan dana pa se opet pojavi. Da li bi trebala koristit neke losione za pranje poput dercome famme., sebamed, i sličnih za intimnu njegu. Ne koristim kontracepcijske pilule iako se spremam početi uzimati Yasmin-zbog akni. Kao kontracepciju dečko koristi kondom. Mjesečnica mi je savršeno redovita. Prošle godine sam imala neku skroz drugu vrstu iscjedka(samo par dana) i bol pri mokrenju te sam radila bris, svi nalazi su bili uredni pa mi je doktor prepisao vaginalete(antibiotik) i Uvin H čaj. Međutim, ovo nije nimalo nalik tome pa ne znam jeli uopće trebam ići kod ginekologa? Hvala na odgovoru

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
"iscjedak" je vrlo nespecifičan simptom raznim poremećaja, ali se, u velikom broju slučajeva, nađe i uz potpuno uredan nalaz

nessye

Poštovani,
imam 20 godina i već od 14.-ste godine od kad sam dobila mjesečnicu imam pojačan iscjedak normalnog mirisa. Oko 17.-ste godine ljepljiv iscjedak se počeo pojavljivati i u vrijeme mjesečnice. Prvi spolni odnos imala sam sa 18 godina i nakon toga sam išla na ginekološki pregled i sve je bilo u redu, a pošto sam se požalila na pojačan iscjedak ginekolog mi je prepisao MultyGyn gel koji mi nije uopće pomogao. Nakon toga probala sam s Canesten vaginaletama, ali isto nije bilo poboljšanja. Također, pijem Belaru godinu dana zbog problema sa aknama. Nedavno sam također bila na pregledu i ustanovljena mi je blaga upala rodnice i ginekolog mi je prepisao Bedatine vaginalete. Nakon 6. vaginalete dobila sam mjesečnicu, ovaj put bez iscjetka, ali sam u to vrijeme pila Belaru i bila sam nasred kutije. Sada sam popila zadnju tabletu Belare i dobila sam mjesečnicu, ali opet je prisutan ljepljiv iscjedak. Je li to normalna pojava? Papa test je na zadnjem pregledu (pred tri tjedna) bio uredan. Unaprijed Vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teško mi je reći odavde ali po opisu mislim da vam ne treba terapija.
Možete jedino lokalno koristiti probiotsku terapiju.

ljube2111

Postovani 21.11 sam rodila 04.03 dobila prvu mensruaciju nakon poroda nisam ni krvarila poslje poroda osim prva tri dana,sinoc san primjetila smedi iscjedak koji sam inace imala po zavrsetku menstruacije malo mi nije jasno s tim da sam jutros dobila menstruaciju ali nije kao inace jer mi ide samo kad idem na wc i vise je crveno i taj smedi iscjedak dali se trebam brinuti? Imam bolove u ledima i trbuhu sto inace imam prije menstruacije....pa mi zaista nista nije jasno...prosli mjesec sam bila na pregledu gin.i napravili papa test ,ultazvuk i sve je uredu...nazalost mlijeko sam izgubila prije odprilike 2 mjeseca...hvala unaprijed na pomoci

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim problem kod vas. Dobili ste menstruaciju te ne brinite.