Iscjedak

Malenkomali

Poštovani,

Trudna sam 10 tjedana, juce mi se pojavio smedi iscjedak lagano sluzav pri fizickom naporu. Zvala svog ginica (koji naravno nije vise radio) ali se javio i rekao da je to sve u redu ako nije svjeza krv. Danas sam samo odmarala i pri nekoliko saginjanja opet mi se pojavilo. Ovo mi je prva trudnoca i jako sam zabrinuta. Redovni pregled mi je tek u petak. Dali da ga cekam ili inzistiram na ranijem pregledu. Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, oskudno krvarenje u ranoj trudnoći se javlja u oko 40% trudnica. Uglavnom nije povezano sa spontanim pobačajem. Preporuča se mirovanje i terapija utrogestanom. Ukoliko bi krvarenje bilo obilnije i javila se svježa krv javite se u hitnu službu. Mislim da nema razloga za brigu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, oskudno krvarenje se javlja u oko 40% ranih trudnoća i najčešće nije povezano sa spontanim pobačajem. Preporuka je mirovanje i terapija utrogestanom. Ukoliko bi se krvarenje pojačalo ili pojavila svježa krv, javite se u hitnu službu. Mislim da nema razloga za brigu.