iscjedak

nika94

Poštovani,
Imala sam 2.4. 2018, mjesečnicu koja je trajala do 8.4. i sve je bilo u redu. Ciklusi su im inače 24-26 dana i imam ciste na jajnicima. Zatim sam imala par nezaštićenih odnosa no bez ejakulacije unutar mene. Zadnja mjesečnica mi je bila 28.4 i trajala je 2 dana i nije bila baš jako obilna. No sad tjedan dana nakon toga imam dosta žut iscjedak iako me ne peče ništa, niti mi je natečeno koliko vidim, samo me jako boli u području jajnika i to toliko da mi tablete koje inače pijem ne pomažu (spasmex). Može li to biti neka infekcija ili?

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom najvjerojatnije se radi o infekciji. Savjetujem da posjetite liječnika.

skywalkeerka107

Poštovani, zanima me šta bi mogao biti uzrok mrvičastom bijelom iscjedku? Koristila sam canesten vaginalete, jučer sam završila terapiju, ne vidim nikakve promjene. Osim toga nemam nikakvih simptoma infekcija, svraba, peckanja i slično. Imala sam urednu menstruaciju od 12. do 18. ovog mjeseca, također da napomenem u aprilu sam imala abortus, pila sam analgetike, i poslije tog se pojavio ovaj vid iscjedka i doktorica mi je propisala canesten vaginalete.

Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom radi se o gljivičnoj upali. Ukoliko vaginalete nisu dale rezultat pokušajte s peroralnom terapijom.

skywalkeerka107

Hvala na odgovoru, a da li možete da mi pojasnite detaljnije na koji tip terapije ste mislili?

LP.

Ivo Balenović, dr. med.

Kada u liječenju kandidijaze lokalna terapija nije učinkovita preporuča se peroralna (preko usta). Fluconax i Diflucan su peroralni antimikotici.

privatno92

Postovani, prije 6 mj mi se pojavio sirasti iscjedak i nakon nekog vremena se vratio u normalu, medutim prije 2 mjeseca je opet postao sirast i primjenjivala sam plymicol tablete za rodnicu i nije mi nista pomoglo, iscjedak je i dalje bio sirasti. Zeljela bi uz ovo samo napometi da redovito prakticiram spolni odnos ali parnet nema nikakvih znakova gljivicne infekcije, a i mene nista ne boli, niti pecka, samo je iscjedak sirast i u zadnje vrijeme nije bas sirast kada curi odma nego nakon nekog vremena na gacicama bude sirast. Molila bih Vas savjet sto ucinit i jel ovo gljivicna infekcija? I ako je moguce jel bi mogla rijesit ovaj problem sama? Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prem opisanom vjerojatno se radi o gljivicama. Primijenite ponovno neki od vaginalnih antinikotika. Ukoliko ne bi došlo do poboljšanja savjetujem da učinite briseve.