Iscjedak

Tonka9

poštovani,
Imala san menstruaciju prije tjedan dana i nakon toga mi se pojavilo krvarenje na jedan dan, a drugi dan sam imala tamno smeđi iscjedak koji je trajao dva dana, inace iman redovite menstruacije, bila san na pregledu prije dva mjeseca ultrazvuk uredan, negativan nalaz na papa testu zbog iscjedka, pa sam koristila vaginalete macmiror complex 500 koje mi je propisala ginekologinja, nakon toga nikakvih problema do sada nisan imala, dali je nešto ozbiljno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radilo o ovulacijskom krvarenju. Nije ništa opasno i ne zahtjeva terapiju.

Mika111

Poštovani,
08.02.2018. sam imala kiretažu nakon inkompletnog spontanog pobačaja u 7.tjednu trudnoce. Prvu mjesecnicu sam dobila nakon 36 dana i od tada su redovite, svakih 25-29 dana. Ono što me brine je smeđi iscjedak koji se javlja jedan dan prije mjesecnice, a prije ovih zbivanja ga nikada nisam imala. Da li taj iscjedak može značiti nekakav hormonalni poremećaj? Ovaj mjesec ponovno pocinjemo raditi na trudnoci pa me zanima da li vi predlazete nekakav poseban rezim nakon sto do trudnoce dođe (mirovanje, lijekovi)?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru,
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o slabijoj funkciji žutog tijela. Žuto tijelo u drugoj fazi ciklusa luči hormon progesteron. Ukoliko planirate trudnoću bilo bi dobro u drugoj fazi ciklusa uzeti Duphaston (progestagen) tablete.