Iscjedak nakon menstruacije

marijafi

Poštovani;

Od studenog 2011. muž i ja radimo na bebi. Za sada još ništa.

Zadnju menstruaciju sam imala 19.1.2012. Inače mi traje 5-6 dana i gotovo. Međutim, ovaj mjesec je bila izrazito bolna, čak sam imala grčeve dva dana prije nego je krenula sama menstruacija i prva dva dana su bila mnogo bolnija nego inače. I sad već nekoliko dana imam tamno smeđi iscjedak, a jutros sam primjetila i neki ugrušak, kao sluz, samo zgusnuta, također smeđi, gotovo crni. Taj smeđi iscjedak nije jako obilan, ali je ipak tu i to me brine. Nemam nikakvih drugih problema, ali sada za koji dan krećemo u novi krug plodnih dana pa ne znam dal je pametnije otić kod ginekologa da se vidi od čega ovo ili nemam razloga za brigu.

Zadnji ginekološki pregleda sam imala 7.11. 2011. i bio je uredan.

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste bili na pregledu u 11.tom mjesecu mislim da se ne trebate brinuti. Radite dalje na trudnoći.

Lucija0503

Poštovani, zabrinjava me krvavi iscjedak koji traje 4-5 dana nakon menstruacije koja je bila redovna. Ne osjećam nikakve bolove ni peckanja, a to se dogodilo i prije dva mjeseca. Međutim prošli mjesec sam imala žućkasti iscjedak iz bradavice, pa me zanima vaše mišljenje, da li je normalno ??
I samo da napomenem da sam ovaj mjesec ponovno počela s pilulama Diane 35.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, to je normalna pojava .

emica12345

Poštovani,

Kada mi je menstruacija završila sve je bilo u redu. Međutim 10 dana nakon završetka menstruacije pojavio mi se smeđi iscjedak. U početku mi bilo poput krvi al to mi bilo samo jedna dan.
Sada je 5 dan kako mi se stalno pojavljuje smeđi isjcedak na papiru. Nisam išla kod ginegologa al sada sam već zabrinuta.
Dal bi trebala kod ginekologa i dal je to nešto opasno?

S poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana javite se svakako.
Moguće je ovulacijsko krvarenje, krvarenje iz ranice na cerviksu,
Cista, upala itd.

doly84

poštovani!

dečko i ja radimo na bebi 4mj ali još ništa.inače mi ovulacija traje 34 dana al zadnja 2mj dolazi mi nakon 26 dana.zadnju menstruaciju imala sam 03,01, i trajala je 2 dana,nakon toga samo smeđi iscjedak i traje već 8 dana.sa ginekološke strane je sve u redu,papa test mi je uredan.zanima me dal je moguće da je došlo do trudnoće ili bi ponovo trebala posjetit ginekologa?
hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da je smeđi iscjedak povezan s ranom trudnoćom. Napravite test na trudnoću za početak pa onda ako je pozitivan posjetite ginekologa.

Dita

Poštovani,
Imala sam zaštićeni spolni odnos 30.4 kada su mi završili plodni dani i dobila sam mjesečnicu dan ranije 12.05. Ciklus je bio normalan a mjesečnica oblina, no šesti dan menstruacije imala sam zaštićeni spolni odnos. Menstruacija mi je trebala završiti jučer 18.5 no danas ujutro vidjela sam rozkasti iscjedak. Imali mjesta za paniku?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne . To je ostatak menstrualnog krvarenja. ne vidim problem.

user1289

Dobar dan, menstruacija mi ne dolazi uvijek na iste dane posljednju sam imala 8.4. koja je trajala 5 dana, posljednji odnos sam imala 30.4. te sam nakon 2-3 dana dobila menstruaciju koja je normalno tekla 6-7 dana, danas mi je 9. dan mjesecnice te je ponekad znak krvi al vrlo rijetko kroz dan, više primjetim pri brisanju. Imam li razloga za brigu. Istakla bih da mi mjesecnice uglavnom traju 5 ili 6 dana. Nemam nikakve simptome. Imam li razloga za brigu ?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu. Trudnoća je isključena, a menstruacije ponekad mogu trajati i duže od uobičajenog.