Izvađena maternica i jajnici

katicac

Poštovani !
Dana 09.12.2016 operirana sam prvi puta, izvađena mi je maternica i obadva jajnika, imala sam granični tumor dijagnoza C 56 , nalaz PHT je pokazao da moraju vaditi i trbušnu maramicu, to su i učinili mjesec dana kasnije 27.01.2017. Nalaz poslije druge operacije tj PHT se pokazao uredan. Doktor je rekao da se tumor nije proširio. Bila sam na prvoj kontroli nakon dva mjeseca tj 31.03.2017. Nalaz pregleda je uredan. Narućena sam opet ovaj puta za 4 mjeseca tj 07.07.2017. Međutim moram donjeti marker inhibin B da vide da li miruje tumor ( tako je rekao doktor ), zanima me, da li je rano sada već napraviti taj nalaz ako sam naručena 7.7.2017. ??????

Hvala na odgovoru , gđa Katica

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
preporučio bi da pretragu učinite neposredno prije kontrolnog pregleda.

katicac

Poštovani ! Šest godina sam u menopauzi
Javljam se godinu dana nakon operacije i vađenje graničnog tumora dijagnoza c56. Svi nalazi koje sam radila za kontrolu svaka tri mjeseca do sada su bili uredni i ultrazvuk trbušne šupljine i c125. INHIBIN B u 10 mj bio je 5.2 pg/mg u 10 mj ....... krajem prvog mjeseca točnije sada 25.01.2018 je 9.23 a normalno je 4 po ovom laboratoriju u kojem sam radila hormon, mada neki drugi laboratoriji imaju drugačije i više vrijednosti neki čak od 10-30pg/mg. Napravila sam ct trbušne šupljine i zdjelice 18.01.2018 nalaz je uredan pokazuje da nema nikakvih novonastalih promjena . Zanima me što znači povišen ovaj marker. Da li to znači povratak tumora ??? Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, normalne vrijednosti inhibina su do 30 pg/ml, dakle kod Vas je u granici normale. On je klinički najvažniji biljeg u praćenju tumora granuloza stanica jajnika.