jaki bolovi nakon mokrenja te krv u mokraci

Moann13

Postovani, prije 3 dana sam imala grublji odnos sa partnerom. primjetila sam sljedeci dan krv u urinu i pojacan neugodan iscjedak. Od tada imam konstantnu potrebu za ici na wc mokriti i to ponekad svakih pola sata-sat vremena. pocetni mlaz mi je uredu no kad zavrsim sa mokrenjem osjecam uzasnu bol i krene mi malo krvi. Pijem uvin caj no zasad mi nije nista pomogao. nemam nikakvih smetnji osim toga, ali izrazito je neugodan osjecaj i imam strah opet imati spoli odnos sa partnerom. dali mogu nesto sama napravit ili moram kod doktora odmah? trebam li spominjat sta partneru? on se nije zalio na nikakve probleme no svejedno me strah obzirom da mi se prvi put ovako nesto dogodilo. lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom najvjerojatnije se radi o infekciji mokraćnih puteva. Preporučam da učinite urinokulturu i antibiogram prema čemu će liječnik odrediti terapiju. Urinarne infekcije nisu rijetkost.

Unknown1

Poštovani,
29.06. sam imala zadnji spolni odnos, a 1.06. završila na hitnoj radi iznenadnog peckanja i žarenja u području vagine. Budući sam dan prije dobila menstruaciju, nije bilo moguće učiniti urinokulturu te mi je liječnik prema mojim simptomima odredio terapiju- antibiotik Sulotrim forte i urološki čaj. Simptomi: bez potrebe stalnog mokrenja, bol se javlja isključivo pri završetku mokrenja, urin je neugodnog mirisa, boja urina je bila intenzivnije nijanse. Dijagnosticirana mi je upala mjehura. Zanima me postoji li mogućnost kako je ipak problem s ginekološke strane, budući mi se žarenje javilo ponovno (peti dan nakon korištenja antibiotika, iako se u međuvremenu smirilo) ili treba biti konzistentan u uporabi antibiotika? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom radi se o upali mokraćnih puteva. Prilikom korištenja antibiotika često dolazi do gljivične infekcije rodnice. Simptomi su žarenje, peckanje i iscjedak. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika: