Kontrakcije i bolovi

GocaB

Postovani,
Od 19.tjedna trudnoce imam bh kontrakcije, bezbolno stezanje maternice po 10tak dnevno. Sada sam u 28 tjednu i uz kontrakcije koje su postale cesce 20-30 dnevno i nelagodne ponekad bolne.Uz njih osjecam bolove u podrucju jajnika kao menstrualne bolove te bolove u podrucju prepona i ulaza u rodnicu. Napravljeni su mi brisevi te su negativni na chlamydiu,mycoplasmu i ureaplasmu. Pise da patogene bakterije nisu nadene ali su prisutni segmentirani leukociti. Urin ABG uredan. Cerviks je 3,3cm i 3/4 cl.zatvorena.Od terapije uzimam 2x300mg magnezija i 2mg normabela uz mirovanje, ali ne vidim nikakvo poboljsanje. Molila bi Vas za mi misljenje jer se bojim prijevremenog otvaranja i drugih problema jer ne mogu nikako smanjiti kontrakcije? Sto znaci prisutnost lekuocita u brisu i zahtjeva li to lijecenje? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napišite mi nalaz UZV cervikometrije. Sve ostalo je uredno i nevažno.

!

Bila sam u bolnici zbog lažnih trudova... Nakon što sam došla kući opet me povremeno zaboli u donjem dijelu trbuha... 37+2 sam...
Ovo mi je 3 trudnoća, inače uredna, ali često zaboli donji dio trbuha, pogotovo kad nešto obavljam po kući... U prve dvije trudnoće nisam imala takvih problema do samog kraja...

Nalaz kod izlaska iz bolnice je ovaj: uterus uvećan za amenoreju, u eutonusu, sekrecija sluzava, cerviks 2/3 čl, ck prohodan za 1.5 cm do glave i ovoja.

UZV: BDP 88, AC 325, FL 69, EFW 2950 g, glavom, KČS + (poz), AURI 0.63, posteljica fundalno straga II st. zrelosti, AFI 15.

Zanima me jeli nalaz uredan, i oće li se beba požurit ili će izdržat do termina. Termin mi je 24.7.

Hvala puno na odgovoru!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. Teško je reći kada će nastupiti pravi trudovi, ali porod nakon navršenih 37 tjedana trudnoće se smatra terminskim. Dakle dijete je potpuno zrelo i spremno za porod.

!

Ok... Puno hvala na odgovoru!!!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.