Jeli moguca trudnoca?

SKSKSK

Postovani, imali smo spolni odnos na dan ovulacije, koristili smo zastitu,nije ejakulirao i menstruacija mi kasni 3 dana. Postoji ikakva sansa trudnoce? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisnom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

NaIva2

Poštovani doktore,
pijem kontracepcijske pilule već 8 mjeseci, kada imam spolni odnos sa dečkom uvijek koristimo i kondom, ne koristimo kondom samo kad imamo spolni odnos dva-tri dana prije početka moje menstruacije. Zadnju menstruaciju poslije odnosa sam dobila u vrijeme kada je trebala doći, ali uočavam neke simptome. Udeblja sam se 3 kile (znam da to može biti i od pilula i vjerojatno je) ali već 2 tjedna se osjećam napuhano a iduću menstruaciju trebam dobiti tek za deset dana (inače osjećam napuhanost 2-3 dana prije menstruacije). Ponekad osjećam slabost i bolove u donjem dijelu trbuha. Tlak mi je niži nego inače. Jedem već 2 tjedna sve što vidim. Nisam neki veliki ljubitelj čokolade (inače pojedem svega 1 čokoladu u mjesec dana) a sada ne mogu živjeti bez jedne velike čokolade na dan. Pa me zanima, dali je moguće da sam trudna? otišla bih na pregled kod svog ginekologa, ali sam u drugom gradu zbog posla pa nikako ne stignem. Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da niste trudna.