Jesam li trudna??

Eva-marijana

Poštovani doktore,

imala sam nezaštićeni spolni odnos za vrijeme plodnih dana ali dečko nije svršio u mene. Menstruaciju sam trebala dobiti 14.04., ali na taj dan dobila sam smeđi iscjedak s tek nekoliko kapi uobičajne krvi koji je trajao 4 dana. Na trenutak je iscjedak čak bio zelenkast. Međutim prave simptome pmsa kakve osjećam inače dobila sam tek u ponedjeljak 16.04., jako bolne grudi, grčenje, a i osjećam jako probadanje u jajnicima. O čemu je riječ? Jesam li trudna?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da niste trudna, ali za svaki slučaj napravite test na trudnoću.

prezabrinuta1993

Dobar dan,
jako sam zabrinuta imam 19 godina...i prvi put sam se upustila s dečkom u odnos bez zaštite....trajao je oko 30 min...ali on nije svršio u mene...menstruaciju sam dobila 8.5 a odnos je bio 19.5...je li moguće da sam trudna'?? nemam nikakve simptome...pomozite...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ako ste sigurni da nije došlo do ejakulacije ne morate biti zabrinuti. Ako ne želite trudnoću savjetujem bolji način zaštite.

pleomax

Pozdrav,
krajem 6.og mjeseca sam imala zadnji put odnos s partnerom i koristili smo zastitu (kondom). Uvijek svrsi van mene, odnosno ''izvadi ga'' kada osjeti da ce svrsiti. sada, skoro 2 mjeseca nakon toga imam bolove u donjem dijelu trbuha, a mjesecnica koju sam dobila u 7. mjesecu je bila kratka, trajala samo 2-3 dana i nije nalikovala ni priblizno mjesecnicama kakve inace imam, bez obilnog krvarenja, samo prvi dan, drugi dan nesto malo samo... postoji li mogucnost da sam trudna iako su od toga prosla vec 2 mjeseca a nemam mucnine ni vrtoglavicu i slicne simptome za trudnice ? ili su to samo bolovi pred mjesecnicu koju bi trebala dobiti za tjedan dana ?

Mase_Sema

Postovana.. Zanima me ovo : imao sam sex sa djevojkom dva dana prije nego je dobila menstruaciju, dobila je 2,3 dana ranije nego sto je ocekivala. Imali smo nezasticen sex, al sam jako pazio. Ona je dobila menstruaciju i kaze da je imala normalne simptome stomak je jako boli, menstruacija ista kao i one prije. Sad me zanima jel postoji mogucnost da ostane trudna?? Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani mase-sema ne radi se o trudnoći. Djevojka vam je imala normalnu menstruaciju. Ne brinite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana pleomax , svakako da je trudnoća moguća. Napravite test na trudnoću.

pleomax

uvijek smo koristili zastitu i nikada nije svrsavao u mojoj blizini... nije mi jasno kako :/
strah me iti pomisliti na trudnocu, imam 19 godina i ne bas razvijen odnos s roditeljima da bi im se mogla povjeriti :S
dali da ipak pricekam slijedecu mjesecnicu da vidim hoce li biti normalna, kakve su mi i inace (5 dana)

ajeto

Poštovani doktore,

Imam jedno pitanje, u vezi moguće trudnoće, dakle ovako : moja djevojka je uzimala qlaira kontracepcijske pilule i prestala ih je uzimati tocno predzadnji ciklus, i zadnju menstruaciju je dobila 04.08. točno na vrijeme i mjesec dana nakon završetka uzimanja kontracepcijskih pilula te da napomenem da ima cikluse u trajanju 26-28 dana kako kada. 10.08. smo imali rizičan odnos pri kojem smo koristili kondom i prekinuti snosaj, kondom nije puknao i zasigurno je ostao cijeli, medjutim prilikom skidanja kondoma kada je erekcija pomalo spala primjetio sam da je na rubu kondoma ostalo malo sperme koja moguće ostala i na vagini. Posto nisam bio siguran da li je to predsjemena tekucina koja je eventualno iscurila prilikom snošaja i unijela se u maternicu da bi bili sigurni, uzeli smo Vikela - day after pilulu koju je djevojka popila u roku od sat vremena nakon kriticnog snosaja, te nije imala nikakve druge nuspojave poput mucnine povracanja i slicno i od tad nismo imali vise odnose. Danas 17.08. u popodnevnim satima djevojka je dobila prvo smedji iscjedak koji je pratio poslije takodjer blag krvavi iscijedak i takav je i dalje, smedje-crven i oskudan. Pored tog oskudnog krvarenja djevojka osjeca nadutost u stomaku, i to vise u dojnjem predjelu i takorec je umorna danas cijelo popodne i vece.
Pa da li mi mozete reci da li su to normalni simptomi nakon uzimanja Vikela pilule jer sam citao dosta da se javljaju ta izazvana krvarenja 7-10 dana nakon uzimanja?
Kakve su sanse da ostane u drugom stanju posredstvom navedenih pojava?
i kad bi mogla ocekivati slijedecu mjesecnicu ako sve bude ok u slucaju da ne bude kad bi morali napraviti kucni test ?
Unaprijed Vam hvala i zelim lijepi pozdrav!
Nadam se sto skorijem odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, pleomax svakako test čim prije. Ako je negativan savjetujem uzv pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani ajeto normalna je pojava uz postkoitalnu kontracepciju. Sljedeću menstruaciju dobit će u očekivano vrijeme. Ne radi se o trudnoći a niti će doći do trudnoće ovaj mjesec.

ajeto

Poštovani doktore hvala vam na odgovoru i na smirivanju misli sa njim.
Htio bih samo nadodati da se je obilnost iscjedka danas povećala i sad izgleda kao prava uobičajena mjesečnica, e sad da li to možemo uzeti kao početak novog ciklusa i slijedecu mjesečnicu očekivati oko 15.09 što bi bilo otprilike 28 dana od sada ili da je po prijašnjem ciklusu koji je počeo 04.08., kako sam naveo u prijasnjem postu, očekujemo oko 01.09. kad bi trebala doći da nije korištena postkoitalna kontracepcija...

nadam se da sam razumljiv u postu, i jos jednom hvala vam i oprostite sto gnjavim ... ali toliko pitanja i strahova...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, ne znam dal je to menstruacija. Pričekajte koji dan pa ćete vidjeti.

Dalinda

poštovani, sa dečkom sam imala odnose bez zaštite, i svaki put budemo do kraja... inače imam policistične jajnike... zadnju menstruaciju sam dobila 8.7. i od tada je nemam... dakle kasni mi 15-ak dana... imam jutarnje mučnine, povraćam i jako puno mogu pojesti...happy trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, vjerovatno se radi o ranim simptomima trudnoće. Da napravite test na trudnoću?

postovani doktore

ja i moja djevojka smo imali odnose prosli tjedan skoro svaki dan s kondomom, menstruacija joj je zavrsila 9.8 od tad smo aktivni...sinoc mi je rekla da ima neki osjecaj vec par dana da je trudna, malo sam se zabrinuo...dali bi to moglo bit moguce jer svaki kondom je bio ispravan i nije ni u jednom bilo nista poslije odnosa, s tim da smo svaki odnos zapocinjali bez kondoma, sinoc mi je rekla da je osjetila nesto mokro na nozi dok sam prelazio preko nje, ako je to bila sperma dali je mogla doprijeti u rodnicu..

unaprijed vam hvala na odgovoru, pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani ako je kako ste naveli i ako ste koristili zaštitu ne radi se o trudnoći.

mirsad94

postovanje,
imao sam odnos sa djevojkom dan nakon presatnka mestruacije,obicno joj traje 7-8 dana,dakle to je bio osmi dan ciklusa,odnos je trajao svega 30 sec.stim da nije bilo ejekulacije nikako tada niti sam ejekulirao 6-7 dana prije toga uopce.Zelim Vas pitati da li je moguce da je od predejekulata zatrudniti u ovom mom slucaju,stim da ima redovne cikluse28-29 dana i jesu li to plodni dani znaci 8 dan ciklusa?

Velika hvala na odg

kar988

Poštovani,
imala sam s dečkom nezaštićeni spolni odnos koji je trajao doslovno minutu,dvije. Zanima me je li moguća trudnoća iako nije svršio u mene? Imam bolne grudi i imala sam par kapi krvi 9 dana nakon odnosa. Više se nije ponovilo. Ne znam objasniti tu krv, pa me jako strah da nije povezano s trudnoćom. Grudi me inače bole samo dan dva prije menstruacije, a u ovom slučaju nije tako. Molim vas za pomoć. Hvala, pozdrav!