Jesam li trudna??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani mirsad, ako nije došlo do ejakulacije, šansa je gotovo nikakva.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana,kar ako nije bilo ejakulacije ne radi se o trudnoći.

mirsad94

jos da napomenem da je jutros radila test za trudnocu i bio je negativan to je bio deseti dan od odnosa,koliko se mogu izeta tada podaci kao relevatni?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test napravljen nakon kašnjenja menstruacije onda je test relevantan.

ajeto

Poštovani doktore, evo prije tjedan dana sam vam pisao , što je vidljivo na prethodnoj stranici ove teme ... pa bih vas još nešto htio priupitati.
ovako , djevojci je bilo prvo smeđe krvarenje koje je počelo 17.08, pa oskudno normalno krvarenje i opet nakon toga smeđe , dosta slično mjesečnici samo je bilo dosta oskudnije... stalo je nakon 7 dana , dakle 23.09., i u petak nije bilo, i u subotu se pojavilo opet smeđkasto probijanje u malim malim količinima, bolova nema nikakvi niti ikakvih drugi simptoma, osim malo nabujalih grudi... pa sad s obzirom da se je to smedje pojavilo opet, da li imamo razloga za zabrinutost? odnosa nismo imali nakon uzimanja pilule, očekivana menstruacija treba bi biti sad u ovom tjednu dakle do 01.09. pa da li je to možda početak prave menstruacije jer nekad joj menstruacija zna započeti sa oskudnim smedjim iscjedkom ? da li je normalno da se to smedje opet pojavi iako je bilo i stalo i sad opet? rekli ste da trudnoca nije jer se je pojavilo krvarenje...
molim vas pomozite !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani mislim da će joj menstruacija nastupiti za koji dan. Strpljenja.

ivaanaa12345

Postovani,

imam nekoliko pitanja. Znam da ce mozda zvucati suludo, no nakon hrpa foruma sto sam procitala postala jako preplasena. Naime, menstuacija koju sam dobila bila je 15.07 i trajala je 3-4 dana, te spolni odnos (prvi u zivotu) nakon toga bio je 20.7, te smo se koristili metodom prekinutog snosaja. Tjedan i pol nakon toga, pocela sam krvariti, i to je bilo popraceno sa bolovima u ledima, jajnicima, bas onakvima kao pred menstuaciju. Tada sam otisla ginekologu, i on je rekao kako ne vidi krvarenje iz rodnice vec iz mjehura i na to sam dobila Sinersul antibiotik. Nakon toga trbuh me i dalje nastavio boliti, te sam osjetila peckanje u podrucju trbuha te gubitak apetita.( predpostavljam da je to bilo vise psihicki s obzirom da sam bila u panici).Nakon toga sam dobila normalnu menstruaciju nakon 29 dana (13.08), i trajala je dan i pol jako i nakon toga jos dva dana sa smedim tragom na rublju.Tada sam se napokon smirila, uzela sam i test za svaki slucaj da se psihicki primirim ( INTIM PLUS) i pokazao se negativnim, no medutim, od onda stalno mi se javljaju mucnine (inace imam gastritis), peckanje oko pupka,bol kod mokrenja (tu i tamo),bol u jajnicima i ogromna bol u bubrezima. Napravila sam pretrage, i doktor na mjehuru nije vidio nista, ali je reko da imam potkovaste bubrege ( spojene), no da to ne mora nista znaciti, jer on na njima ne vidi kamenac niti ista sto bi me moglo smetati. Takoder prije toga otisla sam i ginekologici koja mi je dala vaginalete Polyginax i dakarin kremu, te je rekla kako vidi lagano zuckasti iscjedak.Medutim, mene stidne usne bole, i od prvog odnosa imam osjecaj kao da sam cijelo vrijeme vlazna i boli me kao pred menstuaciju. Sada 23., na dan ovulacije, pocela sam opet krvariti, i to sad traje 3. dan i sada sam uvjerena da to nije iz mjehura vec iz vagine, jer sam sva tri dana stavila tampon i na njemu je bila crvenkasta malo sluzava krv i uzasna bol u lijevom tu i tamo desnom jajniku. Kako sam citala da nekolicina zena ni ne primjeti da su trudne jer dobivaju menstuacije, opet sam napravila test i bio je negativan. Inace imam policisticne jajnike i lijecila sam se najprije godinu dana jasmin tabletama, yaz, diane 35, na kraju cilestom ( lijecenje je trajalo 3 i po godine) no niti jedne tablete nisam dobro prihvacala, najprije zbog mucnina, a cilest zbog toga sto mi se napravio ugrusak ( kako su doktori rekli, no to sam posebno sredila). Uslijed cega mogu biti ova krvarenja, i uzasni bololovi u jajnicima, pogotovo u bubrezima ?? Predpostavljam da Vam ovo zvuci sve suludo, no medutim uplasena sam, taman se smirim i onda nesto ponovno se dogodi. I dali kraj ovih negativnih testova i menstuacije ipak postoji mogucnost trudnoce ?

Unaprijed se mnogo zahvaljujem,
srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana nikako se ne radi o trudnoći. S obzirom na smetnje koje imate , bol u bubrezima , mislim da se radi o urinarnoj infekciji stoga savjetujem URINOKULTURU i antibiogrm. Druga stvar koju ste spomenuli je neuredno krvarenje, koje je prema iznesenom najvjerovatnije uzrokovano anovulacija tj. policističnim jajnicima.
Dakle za početak urinokultura.

Berna2012

Cao
Imala sam menstraciju poslednju 17.07.2012 i imala sam spolni odnos sa deckom ali nije ejakulirao u meni,ni prvi put ni drugi zaredom.interesuje me da li sam trudna posto jos nemam menstraciju a boli me stomak?
unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, menstruacija vam kasni 10 dana. Da napravite test na trudnoću?
Ako ste imali 2 put odnos bez zaštite, bez ejakulacije, u spolovilu je moglo ostati sperme dovoljno za oplodnju kod drugog odnosa.

streetfighter

Imao sam sspolni odnos sa curom 2 dana prije menstruacije i pukao je kondom, postoji li mogucnost da jee trudna ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, ako su joj ciklusi redoviti a još nije bilo ni ejakulacije.