Kako prepoznati mjesecinu

BigSmoke

Dragi doktore,pre 3 i po meseca sam imao penting sa devojkom jako kratko,nakon 2 dana se pojavio braonkast iscjedak koji je bio vidljiv samo jednom na bris.Usledilo je krvarenje na 30. Dan ciklusa koje je trajalo 7 dana,kolicina krvi se smanjivala postepeno.Sledece krvarenje je doslo na 31.dan a nakon njega jos jedno na 32.Bila su ista kao i ovo prvo.Zanima me da li postoji mogucnost trudnoce i da li su ta 3 krvarenja bile mjesecine i po cemu razlikujemo krvarenja u trudnoci od M.Inace devojka je danas osetila zategnutost misica u predelu pupka.Hvala,molil bih odgovor

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, to su bile mjesečnice i ne postoji mogućnost trudnoće. Krvarenje u trudnoći je manje od menstrualnog i ne dolazi u pravilnim mjesečnim razmacima.

BigSmoke

Hvala na odogovoru.Jos samo jedno pitanje.Vec 7 dana oseti bolove u stomaku konkreno kod pupka,dole desno od njega i takodje ispod rebara.Podrigivanje je ucestalo.Probava normalna.Ja se ipak i dalje bojim zbog tih simptoma i da li stvarno nema mogucnosti da se radi o trudnoci jer sam citao da menstruacija moze da dolazi u prvom trimestu trudnoce zbog nedostatka estrogena i da li bih naredna menstruacija trebala da dodje.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Bolovi oko pupka i dolje desno mogu odgovarati slijepom crijevu. Takvi bolovi nisu karakteristični za trudnoću, no ukoliko želite biti 100% sigurni preporučam da učini test na trudnoću.

BigSmoke

Dok smo radili taj penting nisam bio blizu ejakulacije.Menstruacija je usledila 3 puta i opet imam strah od nezeljenje trudnoce.Kada raditi test u mom slucaju i kolike su sanse da je mogucnost trudnoce.Hvala i izvinite na smetnji!

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom nema šanse da se radi o trudnoći. Test na trudnoću se radi tek po izostanku menstruacije.

BigSmoke

Doktore, 34. dan ciklusa je danas, ona i dalje nije dobila. Odnos u medjuvremenu nije imala. Pogledajte prethodne poruke pa mi dajte odgovor. Da li trudnoca moze biti uzrok kasnjenja i da li bih trebala dobiti uskoro, ona oseti kao da treba da dobije. Lekove nije uzimala, prehlada je bila ali kratka.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu navedenom ne bi se trebalo raditi o trudnoći. Ukoliko želite biti sto posto sigurni neka napravi test.

BigSmoke

Dobila je juce u toku dana da li vise nema sumnje? Hvala mnogo ste pomogli!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema više brige.