raznolikost nalaza papa testova, HPV,

nkantol3

Najljepše Vas molim za savjet trebam li potražiti drugo mišljenje i u kojem vremenskom periodu, i što bi bila najbolje i najsigurnija dijagnostčka metoda?

10 /2009. papa test:
abnormalne stanice,miješana
flora, promjene vezane za HPV, reaktivne promjene povezane s upalom,
reparatorni epitel: parakeratoza, dosta E, skvamozna intraepitelna
lezija(SIL): displazija levis: CIN I- SIL niskog stupnja + promjene
vezane uz HPV V +, C +, E +). CYTO BRUSH –Citologija klinika za tumore
Roche Amplicor PCR test na HPV genotip iz skupine
visokog rizika bio-pozitivan 16, 18, 31, 33, 35, 45, 52, 56, itd.
(12.mj.2009)

papa test abnormalne stanice, miješana flora,
promjene vezane za HPV, reaktivne promjene povezane s upalom,
reparatorni epitel: parakeratoza, diskeratoza, skvamozne stanice ,
skvamozna intraepitelna lezija(SIL): displazija media CIN II SIL
visokog stupnja + promjene vezane uz HPV, V /, C + + , E /).
CYTO BRUSH –Citologija klinika za tumore

Kolposkopski nalaz (Petrova):
oko vanj. ušća vidljiv široki vulnerabilni
ektropij unutar kojeg se vidi nekoliko otočića nezrele metaplazije,
ali bez značajnih susp.kolposkopskih slika.

04/2010 papa test (Petrova) - :
abnormalne stanice, miješana
flora, reaktivne promjene povezane s upalom, pod drugo. histociti, E,
nešto staničnog detritusa, skvamozne stanice, atipične skvamozne
stanice neodređenog značenja (ACSUS) V + , C + + , E / ( obrisak štapićem)

06/2010 papa test (Petrova) -:
CIN I, abnormalne stanice V+,C+,E+, histociti ( obrisak štapićem)

02/2011 papa test
CIN I, promjene povezane s HPV, abnormalne stanice, parakeratoza, E, histociti, V+, C+ , E- (Privatna spec.ord.med.citologije Molnar Stanić) ( obrisak štapićem)

03/2011 papa test (sistematski KB Dubrava) :
CIN I, V+, C++
(Privatna spec.ord.med.citologije Molnar Stanić) ( obrisak štapićem)

06/2011 papa test
promjene vezane uz HPV, histociti, E
(Privatna spec.ord.med.citologije Molnar Stanić) ( obrisak štapićem)

10/2011 papa test
ASCUS, abnormalne stanice, histociti,E V+, C+, E-
(Privatna spec.ord.med.citologije Molnar Stanić) ( obrisak štapićem)

03/2012 papa test
parakeratoza, histociti , E
(Privatna spec.ord.med.citologije Molnar Stanić) ( obrisak štapićem)

08/2012 papa test 10/2011
ASCUS, abnormalne stanice, histociti,E V+, C+, E-
(Privatna spec.ord.med.citologije Molnar Stanić) ( obrisak štapićem)

02/2013 papa test
ASCUS, parakeratoza, abnormalne stanice , Gardnerella vaginalis
(citološki laboratorij Baštijanova 52) CYTO BRUSH

06/2013 papa test
b.o.
(citološki laboratorij Baštijanova 52) CYTO BRUSH

01/2014 papa test
abnormalne stanice, glanduralne stanice, vjerovatno intraepitelna llezija endocervikano porijeklo, miješana flora, parakeratoza
Napomena: jedna nakupina atipičnih stanica cilidričnog epitela, više od reaktivnih promjena
V/, C/, E+
(citološki laboratorij Baštijanova 52) CYTO BRUSH

03/2014
Roche Cobas 4800 PCR HPV test
HPV genotip iz skupine visokog rizika pozitivan

03/2014 papa test
Reaktivne promjene na stanicama povezane s upalom-slabe, parakeratoza (Petrova) ( obrisak štapićem )

03/2014 Kolposkopija (Petrova)
Nalaz: nezadovoljavajuća, SKG nije vidljiva.

03/2014 ekskohelat grlića maternice nalaz
Materijal je oskudan, nešto suzi, tračaka cilindričnog cervikalnog epitela i endocerviksa urednog izgleda, uz to tračak višeslojnog pločastog epitela nepotpune debljine, bez podležeće strome urednog izgleda.

Hvala unaprijed uz srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da trebate ponoviti papa test za 4mjeseca.
Ne trebate brinuti jer je ekskohleat negativan.