KASNI MI MJESECNICA,POMOC!!!!!!

maya1992

Napomenula bih samo jos da su gestacijska i zumanjacka v. vidljive kako pise u trud. knjiz.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se radi o urednoj trudnoći.

maya1992

Postovani, danas sam bila ponovo na pregledu i plod se vidio na uvz ovaj put ali je premali da bi se izmjerili otkucaji. Ginekolog mi je rekao takoder da se nalaz bete ne poklapa sa slikom uvz, a sada bi trebala biti vec 9.tj. Da li je moguce da se plod ne razvija dobro i koliko je tijelu potrebno da to registrira i da li je moguce da sve ispadne ipak uredu?

maya1992

U knjizici pise crl (ako je to duljina embrija) 2.5mm

Dejan Šakoronja, dr. med.

Plod nije oživio još. Sugeriram kontrolni UZV za tjedan dana a ako tada plod ne oživi neće biti dobro.

mala15

Postovani, mogu li zatrudnjeti ako se decko mozda taknuo prstom po penisu gdje je bilo predejakulata, znaci nije svrsio? Nevina sam i glavic nije dosao u kontakt s vaginom, samo me zanima moze li se prstom.

mala15

Pardon, ispravak netocnog navoda. Rijec je o tekucini koja se izlucuje na penisu kad je napaljen. Pa jeli moguca trudnoca ako je momak mozda slucajno taknuo prstom glavic dok se napaljivao pa mene dole? Nevina sam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije moguća.

ludaglava

Postovani doktore ja sam napravila 2 testa i obadva su negativna no meni mjesecnica kasni 8 dana i unace mi ciklisi nisu bas redoviti mozete mi reci sto bi mogao biti uzrok? Unaprjed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima. Ne budite lijena.
Svakako se ne radi o trudnoći.

maya1992

Postovani, nakon kiretaze dobila sam recept za Ergometrin i Doksiciklin. Primjetila sam da u uputi za Ergometrin pise da se ne smije uzimati zajedno sa nekim antibioticima ukljucujuci i doksiciklin. Da li sam ja ipak krivo shvatila pa sam trebala prvo jedan pa drugi lijek piti, ako ne zasto se prepisuju lijekovi koji se po uputama ne bi trebali zajedno koristiti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je uredu te uzimajte i jedne i druge zajedno. To je rutinska terapija nakon kiretaže.

maya1992

Postovani, primjetila sam na ulosku komadic necega, izgledom podsjeca na komadic mesa velicine nokta, da li je to normalno i sto da radim po tom pitanju? Kiretaza je obavljena 29.12. Nemam jakih bolova niti obilno krvarim.

Alinaalina

Poštovani, da li vaginalna gljivicna infekcija, oslabljen imunitet i koristenje antibiotika moze da bude uzrok kasnjenja menge koja je inace redovna ? I da li je prerano raditi test na trudnocu na cetvrti dan izostanka menstruacije ?? Ja sam uradila i negativan je. Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maya radi se o ugrušku najvjerovatnije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Alina upala može odgoditi nastup menstruacije. Test ako je negativan, ne radi se o trudnoći. Nije prerano napravljen.

Meryy89

Postovani, iako mislim da vec znam odgovor jer sam se informirala ipak cu vam postaviti sljedece pitanje. imam 26 godina, spolno sam aktivna vec neko vrijeme. Spolni odnos s deckom imala sam 31.12. ( na vece nove godine) i zbog malo vece kolicine alkohola nismo koristili zastitu, mada smo korisili metodu spoljasnjeg snosaja. Odmah nepun jedan dan poslije (01.01. oko podne) sam dobila menstruaciju. Menstruacija mi je normalno trajala do jucer, 5.1. Sve je bilo u redu ali me poslije menstruacije nastavio boljeti stomak u dojnjem djelu, oko jajnika, isti bol kao pred menstruaciju, grudi su mi natekle i stomak tvrd. zanima me da li postoji mogucnost da sam trudna ili se mozda radi o nekoj upali??
Hvala vam za odgovor
Lijep pozdrav

anatja

Postovani
imam 23 godine
kasni mi menstruacija 6. dan. Inace imam redovnu menstruaciju. Prosli put sam dobila 30 novembra. trajala je do 5 decembra. Imala sam odnos sa deckom 6 decembra, 20.decembra i 31. decembra. Nije bilo snosaj nijdan od tri puta. Uradila sam test trudnoce 5 januara i bio je negativan. Pre dva dana pijavio se braunkasti sekret vrlo malo. Imam sve simptome pred menstruaciju ali.nikako da dobijem. Imam bol ponekad.
Da li je moguca trudnoca ili nesto drugo. I da napomenem pijem pivski kvasac vec mesec dana. A test sam radila posle podne.
Da li da radim jos jedan test??? Da li sam mozda trudna ili je neka infekcija ? Ili.tako nesto?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mery ne znam koji je uzrok bola u zdjelici ali ne radi se o trudnoći. Ako se bol nastavi savjetujem da se javite ginekologu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anatja prema opisanom ne radi se o trudnoći. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.