Kasnjenje mens.

ja657

Postovani, prosli mjesec sam dobila 25.8.a nezasticeni odnos imala 23.8. Nakon toga svaki odnos je bio zaštićen, osim sada 25.9 na dan kada sam ponovno trebala dobiti, medutim kasni mi sad.3 dana, a nemam uopce znakove pmsa, a inace uvijek bolne grudi, povecan apetit, pristici i nadutost. Postoji li mogućnost trudnoce ili da ocekujem uskoro menstruaciju? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom (ako je svaki odnos bio zaštićen, osim na dan očekivane menstruacije) Vi bi trebali dobiti menstruaciju.

Nemanime7

Postovani prosli mjesec sam dobila 5.8. I trajala mi je negdje do 10.8,nikad nisam spavala sa deckom dakle nismo imali spolni odnos ali 15.8 decko je stavio prste u moju vaginu i nisan sigurna jel sebe igdje dodirivo posto je to bilo poprilicno davno i moguce je da je nesto bilo na prstima al ne sperme jer je to bilo prije nego sto je on svrsio (opeostitr na izrazu) ja sam zatim ponovo dobila 20i nekoga i trajla mi je 5-6 dana prvi put mi se dogodilooo daa san 2puta u misecu dobila i nista vise nisan imala sa deckom,evo ovaj mjesec sam tribala dobit oko 18oga i sad mi kasni 10dana,da li je moguca trudnoca stavrno se brinem od jedinih simptoma grudi su mi bolne a iscjedak je guscii,ocekujem odg uskoroo pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome nema šanse da bi došlo do trudnoće.

ja657

Postovani, evo autorice opet. Danas je 9. Dan kasnjenja i sad me vec polako brine koji je razlog. U 5. Mjesecu je kasnila 2 tjedna tijekom vrlo stresnog razdoblja, a prosli tjedan bi mi se mogao okarakterizirati kao lagano stresan.. medutim i dalje nemam nikakvih znakova da cu dobiti.. da li da i dalje cekam, kupim test za trudnoću ili sta da radim? Hvala

ivanaive

Poštovani,
menstruacije su mi uvijek redovne, u dan točne. Zadnja je bila 27.-31.8.2017. Zadnji odnos sam imala 22.9.2017. metodom prekinutog snošaja. Očekivana menstruacija trebala je biti 25.9.2017. no danas je još uvijek nema. Test za trudnoću sam napravila 1.10.2017. nakon 6 dana kašnjenja i pokazao je negativno. Napravila sam ga uvečer Clearblue testom. Zanima me postoji li ikakva šansa za trudnoću iako je test pokazao negativno? I koji bi razlog kašnjenja mogao biti ako mi je uvije bila redovita? Također, prije mjesec dana sam počela piti B kompleks vitamine pa jel možda to ima kakvog utjecaja?
Unaprijed hvala.

ivanaive

Također, nemam nikakve simptome koji bi ukazivali na trudnoću a i da će menstruacija uskoro doći. Jedino što svaka 2,3 mjeseca mi se vraća Candida i trenutno ju liječim.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za ivanaive, prema svemu navedenom, ne radi se o trudnoći. Razlozi kašnjenja mogu biti različiti: stres (psihički razlog), pretjerana fizička aktivnost, promjena tjelesne težine... Sve što može izazvati hormonsku neravnotežu i dovesti do izostanka ovulacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za ja567, obzirom na toliko kašnjenje, preporučam da učinite test na trudnoću.