yaz - izostanak menstruacije

anaana89

Poštovani,

ovaj mjesec počela sam piti pilule Yaz, danas sam na zadnjoj placebo - bijeloj tableti. U uputama piše da se u toku uzimanja bijelih placebo tableta dobiva menstruacija, a i ginekolog mi je to rekao, no to se kod mene nije desilo. Trudna sigurno nisam pa me zanima koji su mogući razlozi za izostanak menstruacije i trebam li uopće sutra popiti novu tabletu iz nove kutije? Iako nisam dobila menstruaciju, imala sam snažne simptome pms-a, jaka bol u grudima, razdražljivost, čudna "bol" u donjem dijelu trbuha... Što mi je činiti, da pijem sutra dalje? Ginekolog mi sutra ne radi, ne znam koga bih pitala.

Hvala unaprjed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pijte sutra novo pakovanje. Nema veze što niste dobili menstruaciju. To se uz navedene pilule često dogodi.

alexis1982

Prije 2 mjeseca sam sa Diane 35 presla na Yaz pilule, prosli mjesec nisam dobila menstruaciju, a danas san iz drugog pakovanja popila drugu bijelu tabletu i nista. Nemam nikakvih simptoma da bi mogla dobiti menstruaciju. Sto se dogada? Postoji li mogucnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom je mala. Od pilula je izostanak. Uz navedene pilule menstruacija izostaje u 15% slučajeva.

Malena1809

Poštovani,
pila sam Yaz tablete 5 mjeseci s 1 mjesecom prekida i onda sam ih opet počela piti i danas mi je bila zadnja bijela tableta i inače na njoj dobijem menstruaciju, a zapravo imam blagu sukrvicu i neke bijele i rozaste komadiće prekrivene krvi, ali u jako malim količinama? Inače koristimo dodatnu zaštitu za vrijeme spolnih odnosa, ali u zadnjih par puta je nismo koristili, ali nije svršio u mene. Koji bi mogao biti razlog izostanku menstruacije ili tim komadićima?
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju kontracepciju menstruacije su oskudnije, a može doći do izostanka. Zbog djelovanja kontraceptiva sluznica maternice se stanji pa su krvarenja oskudnija.