kašnjenje menstruacije

ruza00

Poštovani,

imam problem. Pijem kontracepcijske pilule već godinu dana prošli mjesec napravila sam pauzu. Menstruacija mi kasni već 3 dana a uvijek je bila redovna. Pa me zanima da li prestanak pijenja tableta može uzrokovati kašnjenje menstrualnog ciklusa. Imam sve simptome prije nego li trebam dobit, ali nikako da dobijem.

Hvala unaprijed!
Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se ne radi o mogućoj trudnoći vjerovatno je rezultat prekida uzimanja pilula.

ruza00

Pozdrav,

još uvijek nisam dobila menstruaciju. Napravila sam test za trudnoću i nisam trudna. Imam upalu mokraćnih kanal i idem na wc svakih 15-20 minuta. Da li i to može biti razlog što još nisam dobila?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguć je i taj uzrok.

malamara371

Poštovani,

Prestala sam uzimati Logest u 3 mjesecu.u 4 i 5 mjesecu mi je menstruacija dolazila na 28 dana a 9.6 je došla na 24
zadnji spolni odnos bez zaštite sam imala 22.6
10.7. sam napravila prvi test, bio je negativan, i danas,14.7. sam napravila drugi test koji je također negativan.
Da li sam prerano napravila test?Jel moguće da izostaje radi prekida uzimanja pilula makar je već prošlo 4 mj?
hvala

violica555

Poštovani,

Menstruacija mi kasni 11 dana, što mi se nikad prije nije dešavalo. Zadnji spolni odnos imala sam prije otprilike 2 mjeseca, točnije 4.5. Dan prije mi je bio zadnji dan menstruacije pa pretpostavljam da su mi onda 4.5. bili neplodni dani. Spolni odnos je otprilike minutu bio nezaštićen, a zatim smo ipak koristili zaštitu do kraja, i dečko je svršio izvan mene iako smo imali zaštitu. Sljedeći mjesec imala sam uobičajene simptome menstruacije, i dobila sam je iako mi je kasnila kojih par dana. Dobila sam je 3.6.
A sada je već 14.7. a ja je nisam još uvijek dobila. Imam iste simptome ko i prije svake menstruacije, a to su bolne grudi. Grudi me bole već 5, 6 dana, a zna me i zaboljeti trbuh tu i tamo, no ona se ipak ne pojavljuje, a meni je to čudno, jer sad kasni već 11 dana. A do sada mi je najviše kasnila 7 dana. Priznajem, svakim danom sam sve više u stresu jer ona nikako da stigne, a znam da menstruacija zbog stresa kasni. No ipak, je li moguće da su moje bolne grudi, i menstruacija koju sam dobila prošli mjesec, zapravo simptomi trudnoće?

mašnica344

Poštovani doktore, prije sam vam se javila kada mi je mjesečnica ovaj mjesec kasnila 7 dana, tada sam napravila test koji je bio negativan, i dalje mi kasni, sada je to 13 dana u međuvremen sam napravila još jedan test koji je također bio negativan, u utorak ću otići ginekologu, mogu li sa sigrnošću odbaciti trudnoću? iako sam čitala po raznim forumima da su testovi znali pokazati krivo! :/ gledala sam simptome za policistične jajnike i mgo se prepoznati u nekima od njih jel ti to moguć razlog izostanka, napominjem da mi je i inaće znala kasniti po 7 dana sad hvala na odg!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malamara, nije rano. Ne radi se o zrudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Violica prvo napravite test na trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mašnica ne rasi se o trudnoći. O pcos-u možda. Svakako pregled i uzv.

cruvil

Poštovani doktore,
menstruacija mi je kasnila 2,5 mjeseca,ćje isključena i ginekolog mi je
dao duphaston koji mi je izazvao menstruaciju,normalnog intenziteta i trajanja (7 dana).
No,10 dana od menstruacije dobila sam nekakav obilniji,gušći smeđi iscjedak koji sad već traje tri dana i
nije mi jasno što je to. Isto tako osjećam lagano probadanje u donjem dijelu trbuha i težinu.
Zanimalo bi me,ako možete reci ovako po opisu,što je to,da li je normalno s obzirom na situaciju i da li trebam otići na uzv
pregled,pošto mi isti nije napravljen kod posljednjeg posjeta ginekologu?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da morate obavezno napraviti uzv. Možda se radi o cisti,pcos-u itd.

Akica98

Postovani,
imala sam spolni odnos 31.avgusta.Poceli smo bez kondoma,al posle par pokusaja smo ipak kondom stavili i naravno nije doslo do svrsavanja u mene nego ga je sa kondomom izvadio.Prosla menstruacija mi je bila 12.avgusta.A dobijam od prilike naa 28dana.Medjutim kasni mi dan,i evo na tacno 28.dan imam proliv,mucninu i malaksalos.Jela sam u restoranu pa je mozda i od hrane,jer posle toga se javilo sve od ovoga.Da napomenem da imam sve simptome pmsa,i nervozu i sve ostalo.Zanima me da li je moguca trudnoca? Trenutno sam na putovanju u Srbiji pa me plasi i sto ne mogu ni kod ginekologa da podjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

SniperFox

Pozdrav.

Imao sam prvi spolni odnos s curom, neplodni dani, sa zastitom (kondom), i prekinuti snosaj.. no njoj evo kasni vec treci dan.. nema bas simptome ni trudnoce ni pmsa (inace je grudi bole, bol u ledjima) a sada bas nista nema, ponekad bol u stomaku al na kratko i to je to.. otici cu uzeti test za trudnocu, ali zanima me da li je moguca trudnoca? Inace pod stresom je prevelikim zadnjih mjesec i po svaki dan, ni ti spava normalno ni ti jede, stalno zivcani, i slicno.. jeli to moguc uzrok kasnjenja menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća prema opisanom nije. Stres svakako može biti jedan od uzroka kašnjenja.

SniperFox

Da nadovezem jos par stvari.. inace joj stvarno rijetko kad kasni, eventualno u razmaku dan vremena.. i bila je nevina, to nam je bio prvi put.. jel moguce da gubitak nevinosti moze odgoditi menstruaciju? Povratila je bila prije par dana.. ali problem je sto uvijek ima simptome pmsa (bole je leđa, grudi..) a sada ama bas nista je ne boli nema simptome ni trudnoce ni pmsa.. ako mozete odgovoriti u sto kracem roku, hitna je situacija ne znamo sta da radimo..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema tu nikakve hitnosti dječače. Neka pričeka menstruaciju kroz idućih tjedan dana.

sunshine_123

Postovani,
imala sam zadnju menstruaciju 3.8.,sada mi kasni 10 dana. Inače mi je dosta uravnotežen ciklus, no ovaj mjesec me malo brine. Nisam nikada imala spolne odnose. S dečkom sam bila malo intimnija (petting), pa sam posumnjala na eventualnu trudnoću, uradila test i negativan je, iako se činilo i na prvu malo nevjerojatno, no za svaki slučaj. Bila sam pod stresom ovaj mjesec, uzimala kapi valerin (prirodna baza) (2-3 puta sam uzela), no nista vise pod stresom nego sam i inače, a nije mi se događalo da ovoliko kasni. Popila sam i aspirin u nadi da potakne krvarenje no ništa. Zanima me trebam li možda eventualno ponoviti test? Je li moguće da ovoliko kasni prirodno? Koliko kašnjenje da toleriram prije nego se još i više zabrinem? Inače, imam 20 godina. Hvala unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. O ostalim uzrocima izostanka menstruacije pročitajte više u prijašnjim postevima.